Участь владики Богдана Дзюраха у ювілейних святкуваннях Польської Єпископської Конференції
Четвер, 14 березня 2019, 20:26 Владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, від імені Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава разом із нашими єпископами Євгеном Поповичем та Володимиром Ющаком беруть участь у ювілейних святкуваннях Польської Єпископської Конференції у Варшаві (Польща).-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Польщі за участю українських біженців відбулася загальноцерковна проща греко-католиків на святу гору Явір
- Блаженніший Святослав привітав владику Кеннета Новаківського з 15-річчям єпископської хіротонії
- Глава УГКЦ привітав владику Володимира Ющака із 65-річчям
Центральним моментом святкування 100-ліття Польської Єпископської Конференції та відновлення дипломатичних відносин Польщі з Апостольською Столицею стала Літургія в святині Провидіння Божого у м. Варшава (Польща). Очолював Месу латинською мовою і проповідував кардинал П’єтро Паролін, Державний секретар Святого Престолу. Співслужили: Апостольський нунцій у Польщі архиєпископ Сальваторе Пеннакіо, Митрополит Варшавський кардинал Казімєж Ніч, архиєпископ Станіслав Гондецький, Голова Польської Єпископської Конференції разом з єпископами, які беруть участь в цих днях у 382-му Пленарному засіданні цієї Конференції. Окрім цього, на богослужінні були: Президент Польщі Анджей Дуда, Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький та інші представники органів державної влади та дипломатичного корпусу. Українську Греко-Католицьку Церкву представляли: Архиєпископ і Митрополит Перемишльсько-Варшавський Євген Попович та Єпарх Вроцлавсько-Ґданський Володимир Ющак, які є членами Конференції Єпископів Польщі, адже здійснюють своє єпископське служіння на території цієї держави. Спеціальним делегатом від імені Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ став владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.
Для учасників Святої Меси були підготовлені спеціальні книги для полегшення участі в Літургії латиною.
«Нехай ювілеї, які ми святкуємо з радістю і подякою, дедалі частіше направляють Церкву в Польщі на шляхи спілкування і синодальності. Нехай щедрі й позитивні результати витікають для суспільства і всього світу: Церква є „будинком і школою спілкування“, який „живе у дорозі“, — сказав кардинал П’єтро Паролін, Державний секретар Святого Престолу, у проповіді про ювілеї Польської Єпископської Конференції у храмі Божого Провидіння.
Молитва за Папу Франциска
Також ця Свята Меса стала подякою Богові за шосту річницю понтифікату Папи Франциска, про що наголосили польські єпископи через запрошення вірних на це святкування та кардинал П’єтро Паролін у своєму слові: «Передусім ми хочемо разом подякувати Господу за шосту річницю із дня вибору Святішого Отця Франциска, з’єднавшись з ним сьогодні у синівській любові, і з його співпрацівниками в Римській Курії, які беруть участь у реколекціях на початку Великого посту. Ми добре знаємо, що наша подяка є замалою за те велике добро, отримане від Бога особисто, і як Церква: тому ми приєднуємося до великої подяки Ісуса Отцеві, яка є Пресвятою Євхаристією. В особі Папи Франциска Господь дав нам скромного, і в той же час сильного провідника. До нього ми можемо застосувати усі риси Пастиря, які з’являються в сьогоднішньому псалмі. Насправді він постійно веде довірену йому паству, ділиться своїм життям, часом посухи, безпліддям, а також втішними оазисами, труднощами, і також протистоїть різним перешкодам, стоячи спереду, щоб встановити безпечний шлях, шлях надії».
«Ти — Христос, Бога Живого Син»
Опісля проповідник звернув увагу на євангельський уривок, який був зачитаний перед проповіддю. У ньому йшлося про запитання Ісуса Христа: «За кого мене мають люди?». Відтак апостол Петро визнав Христа Месією: «Ти — Христос, Бога живого син» (пор. Мт. 16, 13–20). «Творець звертається до нас безпосередньо, виводить нас з натовпу, змушує нас відчувати себе людьми зі своєю унікальністю та неповторністю; Він говорить до нас у глибині нашого серця, де народжуються справжні бажання, і направляє нас до місця, до того „Ти“, де ці бажання можуть бути виконані. „Ти Христос, Син Бога Живого“: це місце, ось „Ти“ цього виконання! Петро помічає, навіть якщо він не повністю розуміє сенс, особливість, унікальність, новизну Ісуса. Він Месія, Він Той, кому ми дійсно можемо сказати: „Ми ніколи не зустрічали такого чоловіка“; не тільки вчитель, засновник релігії, але й Месія, Спаситель, єдиний, хто може врятувати людину, може дати їй можливість усвідомити велике прагнення до життя і щастя, яке вона несе в своєму серці. Коли це відбувається, таємниця, яка охоплює людину, стає живою присутністю, в яку можна закохатися; віра сіяє всім своїм значенням і красою. Як це може статися? Як ми можемо зустрітися з Ісусом Христом, щоб ця зустріч стала вирішальною, спасенною подією всього нашого життя? Нам потрібна присутність того, хто є свідком, того, хто відчув цю живу присутність. Нам потрібна мережа відносин, нам потрібна Церква. Це людство віри. Християнство — це не інтелектуальна система, це зустріч, подія, історія любові, спасіння», — підкреслив красу віри кардинал П’єтро Паролін.
Століття відновлення дипломатичних відносин Польщі з Апостольською Столицею
У наступних словах своєї проповіді промовець звернув увагу на ювілейні святкування, які відзначає Польська Єпископська Конференція. «Очевидно, що між 1919 та 1989 роками відбулися глибокі зміни. Впродовж цього тривалого періоду Церква зіткнулася з ідеологією діалектичного матеріалізму, що підтримувалася владою тоталітарної держави, яка вважала кожну релігію фактором відчуження людей. Однак, дипломатичні відносини завжди спрямовані на ініціювання та просування цієї здорової співпраці, яка випливає з довіри, доброї волі та взаємної поваги до прав кожної сторони. І вони знаходять своє місце зустрічі в особі, в її гідності, в її екзистенціальному і трансцендентному вимірі, у її невід’ємних правах: вони служать людині і в них зустрічаються як Церква, і як політична спільнота!
Конкретний внесок Церкви в цю здорову співпрацю перебуває, зокрема, на стороні цінностей, щоб сприяти розвитку чутливості совісті, почуттю індивідуальної та колективної відповідальності, оновленню сім’ї, нового «етосу» праці, ставленню до загального блага, єдності у суспільно-політичній діяльності, відновленню в людини почуття особистої гідності».
Століття діяльності Польської Єпископської Конференції
Ще однією ювілейною датою позначений початок діяльності Польської Єпископської Конференції. «З століттям дипломатичних відносин ми відзначаємо сьогодні столітню річницю Польської Єпископської Конференції. Важко визначити точну дату початку діяльності Польської Єпископської Конференції як установи, але можна сказати, що вона пов’язана з першими трьома національними Пленарними засіданнями, які відбулися в Польщі після того, як Польща відновила свою незалежність.
Єпископські конференції, як ми знаємо, були народжені з необхідності співпраці між єпископами певної території для спільного, а отже, більш ефективного реагування на спільні пастирські виклики у житті Церкви, її євангельської місії та її присутності в суспільстві. Вони є вираженням необхідності та краси цієї «подорожі разом», яку Папа Франциск знову з великим запалом повторив у виступі, присвяченому 50-річчю створення Синоду Єпископів у 2015 році: «Ми повинні продовжувати цей шлях. Світ, в якому ми живемо, який ми покликані любити і служити йому, також з його протиріччями, вимагає від Церкви активізувати нашу співпрацю у всіх сферах своєї місії. Це шлях синодальності, який Бог очікує від Церкви третього тисячоліття», — зазначив представник Святого Престолу.
Важливим моментом під час Літургії (відразу після Молитви після причастя) була передача Святішому Отцю через руки кардинала П’єтро Пароліна копії Свічки Незалежності, яку Папа Пій IX у 1867 році запропонував полякам, просячи їх запалити її у вільній Варшаві. В пам’ять про столітнє повернення незалежності Польською Державою 11 листопада 1918 року, Президент Республіки Польща Анджей Дуда знову засвітив її у храмі Божого Провидіння.
Участь владики Богдана Дзюраха та його зустрічі
В міжчассі засідань владика Богдан мав особисту розмову з українським Послом у Польщі Андрієм Дещицею, із яким обговорив нещодавній візит Президента України Петра Порошенка до Польщі та участь в посвяченні місця під будову пам’ятника священномученикові Омелянові Ковчу. Посол відзначив зацікавленість Української Держави у здійсненні цього проекту і велику відкритість польської сторони на наші ініціативи.
Окрім цього, Секретар Синоду Єпископів провів розмову з п. Анною Сухоцькою, колишнім прем’єр-міністром Польщі, щодо суспільно-політичної ситуації в Україні та подальших реформ, які здійснює українська влада в різних сферах публічного життя.
Дякуючи представникові Української Греко-Католицької Церкви владиці Богдану за участь в Конференції Польського Єпископату та виступ на Пленарному засіданні, Президент цієї Конференції архиєпископ Станіслав Гондецький висловив переконання про необхідність подальшого поглиблення братерських відносин і співпраці між обома єпископатами на благо розвитку добросусідських відносин між українським і польським народами. Окремо він просив передати вітання Блаженнішому Святославу та подяку за лист-привітання з нагоди ювілеїв Польської Єпископської Конференції.
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»