У Зарваниці помолилися за мільйони українців, які живуть за кордоном
Понеділок, 13 серпня 2012, 11:22 “Міжнародна піша проща мігрантів і їхніх родин із Самбора до Зарваниці - одна з найдовших, найорганізованіших і найякісніших прощ в Україні. За якість беремо її духовний зріз. Ми хочемо подякувати прочанам, особливо молоді, тим, чия модерація була справді дуже доброю й духовно глибокою; а також тим паломникам, які, узявши на себе тягар у таке спекотне літо, у молитві, з любов’ю до Бога випрошували для нашого народу, нашої Церкви, мігрантських родин і всієї четвертої хвилі українських мігрантів у світі потрібних ласк, щоб ми залишилися собою, щоб ми лишилися християнами, щоб ми розмовляли своєю мовою, щоб молилися у своїй Церкві й шанували могили своїх батьків”, - із такими словами звернувся до прочан у Зарваниці Голова Пасторально-місійного відділу УГКЦ Владика Йосиф (Мілян) після Святої Літургії.
“Міжнародна піша проща мігрантів і їхніх родин із Самбора до Зарваниці - одна з найдовших, найорганізованіших і найякісніших прощ в Україні. За якість беремо її духовний зріз. Ми хочемо подякувати прочанам, особливо молоді, тим, чия модерація була справді дуже доброю і духовно глибокою; а також тим прочанам, які узявши на себе тягар у таке спекотне літо, у молитві, з любов’ю до Бога випрошували для нашого народу, нашої Церкви, мігрантських родин і всієї четвертої хвилі українських мігрантів у світі потрібних ласк, щоб ми залишилися собою, щоб ми лишилися християнами, щоб ми розмовляли своєю мовою, щоб молилися у своїй Церкві й шанували могили своїх батьків”, - із такими словами звернувся до прочан у Зарваниці Голова Пасторально-місійного відділу УГКЦ Владика Йосиф (Мілян) після Святої Літургії.
Учасники VII Міжнародної пішої прощі мігрантів і їхніх родин подолали 280 км. До Зарваниці дійшли 350 осіб із 15-ти країн.
Духовний координатор прощі виконавчий секретар ПМВ о. Василь Поточняк розповів, що на Молитовному полі духовного центру «Зарваниця» постане пам’ятник заробітчанам-українцям. Це буде каплиця у вигляді півкулі, обперезаної меридіанами, що символізуватиме географію заробітчанства.
“Ми збираємо кошти на пам’ятник заробітчанам. Щоб цей пам’ятний знак був пам’яттю про те, що сталося на зламі 2000 року в Україні внаслідок байдужості людей, які продають свої голоси за гречку, котрі мають рабське мислення, вибирають владу, яка потім із них знущається. Усе це призводить до роз’єднання сімей, до трагедій і навіть смертей”, - зазначив духовний координатор VII Міжнародної пішої прощі мігрантів і їхніх родин.
Біля майбутнього пам’ятника отець Василь Поточняк відслужив молебень, у якому взяли участь усі прочани. Паломники помолилися за мільйони українців, які живуть за кордоном, щоб вони “не почувалися сиротами при вільній Україні”.
“Немає правди про українського мігранта. Народ змушений був виїхати через складні обставини й за це ніхто не сидить у тюрмі, ніхто не просить пробачення, ніхто не дбає про те, щоб людей повернути. Суспільство мовби змирилося. Окремі родини б’ються головою об стіну. Таке враження, що це норма, щоб тато й мама поїхали за кордон на 5-10 років і не могли повернутися в Україну. Хочеться, щоб народ жив у своїй хаті й не мучився на чужині, а їхав туди відпочивати, виступати, презентувати свою державу, бо ми нічим не гірші за інших - ні правдою, ні історією, ні руками, ні талантами. Дякую паломникам, які, приїхавши до України на коротку відпустку, узяли участь у прощі, щоб Бог змилувався над нами й над нашим українським народом і настановив нас на свідоме життя, на свідомий вибір, на свідоме ставлення до своєї Батьківщини”, - заявив після молебню виконавчий секретар ПМВ.
Учасники VII Міжнародної пішої прощі мігрантів і їхніх родин також узяли участь у фестивалі прочанської творчості "Вечорниці в Зарваниці".
Нагадаємо, десятиденна проща від Самбора до Зарваниці тривала з 3 до 12 серпня. Організатор прощі - Пасторально-місійний відділ УГКЦ у співпраці із Благодійним Фондом "Карітас Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ".
Інфоцентр ПМВ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»