У Вроцлаві (Польща) проходять засідання Постійного Синоду Єпископів УГКЦ (оновлено)
П'ятниця, 25 травня 2012, 12:50 У Вроцлаві (Польща) проходять засідання Постійного Синоду Єпископів УГКЦ. У Постійному Синоді, окрім Блаженнішого Святослава, Глави УГКЦ, беруть участь єпископи з України та з-закордону: Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський, Владика Василь (Семенюк), Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський, Владика Павло (Хомницький), Єпарх Стемфордський (США), Владика Давид (Мотюк), Єпарх Едмонтонський, та Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.
У Вроцлаві (Польща) проходять засідання Постійного Синоду Єпископів УГКЦ. У Постійному Синоді, окрім Блаженнішого Святослава, Глави УГКЦ, беруть участь єпископи з України та з-закордону: Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський, Владика Василь (Семенюк), Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський, Владика Павло (Хомницький), Єпарх Стемфордський (США), Владика Давид (Мотюк), Єпарх Едмонтонський, та Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.
Перший день роботи Постійного Синоду, 24 травня, був присвячений підготовці Синоду Єпископів 2012 року, який проходитиме 9-16 вересня у Вінніпезі (Канада). Зокрема, велику увагу було звернено на методологію представлення головної теми цьогорічного Синоду - ролі мирян в житті та місії Церкви. Згідно з рішеннями Постійного Синоду, у висвітленні цієї теми слід врахувати позицію Католицької Церкви щодо ролі мирян загалом, представити досвід мирянських рухів УГКЦ упродовж століть, проаналізувати сучасний стан віруючого мирянства УГКЦ в Україні та на поселеннях, як рівно ж бачення самих мирян своєї ролі в євангелізаційній діяльності УГКЦ.
Окрім цього, члени Постійного Синоду заслухали Звіт про стан реалізації Стратегії розвитку УГКЦ на період до 2020 року, прийняли в першому читанні Статут Патріаршої комісії у справах монашества та розглянули частину канонів Партикулярного права, які будуть винесені на затвердження Синоду Єпископів 2012 року.
Засідання Постійного Синоду проходять у Вроцлаві вперше. Тож на запрошення влади міста єпископи спільно з Блаженнішим Святославом та Владикою Володимиром (Ющаком), Єпархом Вроцлавсько-Гданським, відвідали Міську раду, де мали зустріч з віце-президентом Вроцлава Адамом Грелем та представниками університетських кіл. Вітаючи гостей від УГКЦ від імені Президента міста Вроцлава Рафала Дуткевича, який цього дня перебував у закордонному відрядженні, віце-президент висловив велику радість, що така важлива подія для УГКЦ, як засідання Постійного Синоду, відбувається саме у Вроцлаві, яке він назвав «містом зустрічей». Пан Грель розповів про «три колони», на яких будує свою діяльність міська влада Вроцлава: освіту, економіку та культуру.
Як вже було згадано, Глава Церкви та представники Синоду Єпископів УГКЦ мали також нагоду зустрітися з представниками університетських кіл міста. Єжи Лангер, професор Вроцлавського та Варшавського університетів, виклав присутнім владикам УГКЦ бачення владою міста важливості університетської освіти. Він представив тему «Університети – майбутнє для Європи, Польщі, Вроцлава». Доповідач зауважив, що відсутність знань у народі неминуче призводить до узурпації влади над цим народом з боку малоосвічених осіб, які не дбають про благо цього народу; а також що у світі бізнесу простежується тенденція до зростання економічної ефективності підприємств, при цьому занедбуються права працівників і відходить на задній план цілісне сприйняття людини як особи, відкритої до трансцендентності. Саме університети, на думку професора Лангера, мають стати місцем глибоких роздумів над природою людини та мудрого планування майбутнього держав і народів. Професор, пригадуючи свої відвідини УКУ, відзначив надзвичайно важливу роль цього університету у «віднові української землі».
Глава УГКЦ від імені присутніх владик щиро подякував владі міста за гостинність та за можливість спільно замислитися над минулим, сучасністю та майбутнім Європи, зокрема над роллю університетської освіти в розбудові наших суспільств та співпраці між народами. Він передав пам’ятні подарунки віце-президентові Вроцлава та його співпрацівникам.
Увечері Блаженніший Святослав спільно з членами Постійного Синоду, Правлячим єпископом Вроцлавсько-Гданським та духовенством Вроцлава відслужив Божественну Літургію в місцевій греко-католицькій катедрі та зустрівся з присутніми вірними.
Наступного дня синодальних нарад, 25 травня, до членів Синоду долучиться Владика Іван (Мартиняк), Митрополит Перемишльсько-Варшавський, і Владика Петро (Крик), Екзарх для українців-католиків у Німеччині та Скандинавії. На цей день запланована зустріч Блаженнішого Святослава з Вроцлавським Архиєпископом РКЦ Мар’яном Голембйовським та кардиналом Генрихом Гульбіновичем. На завершення дня Глава УГКЦ зустрінеться із представниками мас-медіа.
У суботу, 26 травня, в одній з найбільших греко-католицьких парафій у Польщі, у м. Лігниці, Блаженніший Святослав розмовлятиме з духовенством і очолить Божественну Літургію. Повертаючись до Вроцлава, учасники Синоду відвідають деякі церкви, побудовані в Долішній Сілезії після 1989 р.
Останнього дня роботи Постійного Синоду Єпископів УГКЦ, у неділю, Глава і Отець УГКЦ очолить Божественну Літургію у вроцлавському соборі. До греко-католицького катедрального храму прибудуть ієрархи Римо-Католицької Церкви, представники державної та місцевої влади тощо. Недільного вечора Блаженніший Святослав разом із єпископами відвідає Міського голову Вроцлава Рафала Дуткевича.
Департамент інформації УГКЦ
Довідка: Постійний Синод – це структура Патріаршої курії УГКЦ, яка є виконавчим органом Синоду Єпископів УГКЦ та і відіграє в основному дорадчу роль для Глави Церкви у міжсинодальний період. Окрім цього, церковне законодавство визначає низку виконавчих функцій, для здійснення яких Патріарх повинен мати дозвіл або пораду Постійного Синоду (Кодекс канонів Східних Церков нараховує 42 таких випадки). Постійний Синод складається з Патріарха та чотирьох єпископів, одного з яких призначає сам Глава Церкви, а трьох інших обирає Синод Єпископів УГКЦ. Задля кращого пізнання стану Церкви у різних регіонах світу щороку принаймні одна сесія Постійного Синоду відбувається поза межами України. Фото з веб-сторінки Вроцлавсько-Гданської єпархії
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»