У Верхній Стинаві освятили храм, що став знаком примирення греко-католиків з православними
Вівторок, 28 жовтня 2008, 14:47 Відтепер греко-католицька громада с. Верхня Стинава Львівської області молитиметься в храмі після кількарічних молитов під відкритим небом.
Відтепер греко-католицька громада с. Верхня Стинава Львівської області молитиметься в храмі після кількарічних молитов під відкритим небом. Освячення храму 26 жовтня 2008 року є свідченням готовності до порозуміння із православними УАПЦ, які не впускали греко-католиків до їхнього ж храму. В новому храмі вірні УГКЦ молитимуться за Боже благословення для цілого села.
Від державної влади на богослужінні був присутній Михайло Вишньовський, перший заступник Голови Стрийської райдержадміністрації, який зробив вагомий вклад у полагодження протистояння в селі. Завдяки співпраці державної влади на районному рівні із Єпархіальним Управлінням було досягнути низки рішень, що в перспективі привели до розв’язання міжконфесійних непорозумінь в селі. Підтвердженням цього стало освячення 3 серпня поточного року наріжного каменя та хреста на місці, де постав храм. Саму ж дерев’яну церкву було перевезено із с. Андріянів Городоцького району і на місці її було змонтовано.
Міжконфесійний конфлікт у Верхній Стинаві розпочався у 1990 році з моменту виходу УГКЦ з підпілля. Православна громада не погодилася, щоб спільно з греко-католиками погодити графік почергових богослужінь. Відтак, за рахунок більшої кількості православних вірних до 1999 року саме вони молилися в храмі, який, згідно з історичними документами, був збудований греко-католиками. В той час греко-католики молилися на дворі біля храму.
Здавалося, що ситуацію розв’яже рішення Верховного Суду України в 1998 році, яке зобов’язувало обидві громади спільно використовувати храм для почергових богослужінь. Проте, православна громада вкотре проігнорувала виконання такого рішення і вже на початку 1999 року Львівська обласна рада винесла рішення закрити храм. Незважаючи на відкритість до співпраці греко-католицької громади, православні вірні не погоджувались на будь-який оптимальний компроміс.
Небажання православної спільноти поступитися іншому не дозволяло шукати будь-які шляхи виходу з існуючого конфлікту. Більше того, в жовтні 2004 року православна спільнота самовільно заволоділа храмом і почала молитися в церкві та не впускала туди греко-католицьку громаду.
о. Павло Худ
керівник Прес-служби Стрийської єпархії
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»