У Вашингтоні Постійний Синод УГКЦ затвердив доповідачів VII сесії Патріаршого Собору
П'ятниця, 13 грудня 2019, 13:37 Третій та останній день засідань Постійного Синоду УГКЦ, що відбувався у м. Вашингтон (США) у Духовній семінарії святого Йосафата впродовж 9–12 грудня 2019 року, увінчався затвердженням доповідачів на Патріарший Собор 2020 року, розглядом стану праці над Катехизмом УГКЦ для молоді та пропозиціями щодо Душпастирського плану УГКЦ на наступні роки.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Обрано новий склад Постійного Синоду УГКЦ
- Постійний Синод Єпископів УГКЦ провів 20-ту (71-шу) Сесію в онлайн-форматі
- Держсекретар Ентоні Блінкен зустрівся з українською громадою у Вашингтоні
Останнього дня засідань Постійного Синоду Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав разом із синодальними отцями розглянули питання підготовки VII сесії Патріаршого Собору на тему «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ», яка відбуватиметься у Львові наприкінці серпня 2020 року. Про стан підготовки цієї Сесії звітував преосвященний владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський, який ознайомив присутніх з напрацюваннями Секретаріату Собору, очолюваного о. д-ром Романом Шафраном.
У програмі Собору передбачено низку доповідей, які допоможуть краще пізнати феномен еміграції та пов’язані з ним виклики, а зокрема запевнення належної духовної опіки наших вірних в країнах давнього і новітнього поселення задля збереження живої єдності з матірною Церквою в Україні. З цією метою доповіді виголосять: Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, представники світового українства, громадських організацій, а також Пасторально-міграційного відділу, який спеціально покликаний до життя задля здійснення душпастирської опіки над нашими вірними в країнах, де відсутні ієрархічні структури УГКЦ.
Оскільки питання міграції має вплив на все українське суспільство, до участі в соборових діяннях запрошено представників Міністерства закордонних справ України, а також органи місцевої влади міста Львова та Львівської області. Для врегулювання практичного боку підготовки та проведення Собору Постійний Синод розглянув і рекомендував Секретаріатові користуватися Регламентом Патріаршого Собору, який підготував Богословський відділ Патріаршої курії УГКЦ.
Члени Постійного Синоду ознайомилися рівно ж зі станом праці над Катехизмом УГКЦ для молоді. Катехизм покликаний наблизити сучасній молодій людині скарби віри, подаючи важливі істини християнського католицького вчення у доступний і привабливий спосіб. Робоча група під проводом владики Давида Мотюка, єпарха Едмонтонського та голови Патріаршої катехитичної комісії, на теперішньому етапі збирає відгуки з єпархій, щоб подати на наступні сесії Постійного Синоду і на розгляд Синоду Єпископів УГКЦ остаточну версію цього дуже потрібного підручника віри для греко-католицької молоді в Україні і на поселеннях.
Окрему увагу синодальні отці присвятили питанню опрацювання Душпастирського плану УГКЦ на наступні роки, — завдання, яке минулий Синод Єпископів УГКЦ, який проходив у Римі 1–10 вересня 2019 року, доручив Робочій групі під проводом архиєпископа і митрополита Філадельфійського Бориса Ґудзяка.
Окрім цього, Постійний Синод розглянув питання візитації греко-католицьких семінарій, створення Священничого братства Божого Милосердя та збереження і плекання духовної, віровчительної і пастирської спадщини Блаженнішого Любомира.
Довідка
Постійний Синод допомагає Отцеві і Главі УГКЦ у справах звичайного адміністрування або у вирішенні термінових справ відповідно до загального законодавства (ККСЦ) та окремого правильника. Постійний Синод формується як «виконавчий комітет» у цих справах.
Постійний Синод складається з п’яти єпископів, включно з Отцем і Главою УГКЦ, який його очолює (кан. 115, § 1 ККСЦ).
Одного з єпископів іменує Отець і Глава УГКЦ, а інших трьох обирає таємним голосуванням Священний Синод Єпископів на п’ятирічний термін.
Постійний Синод скликається:
- принаймні двічі на рік у визначений час;
- коли Отець і Глава УГКЦ вважає це за доцільне;
- коли загальне право вимагає згоди або поради Постійного Синоду (кан. 120 ККСЦ).
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ
synod.ugcc.ua
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»