У Тернополі відбувся VI З’їзд Федерації Українських Католицьких Студентських та Академічних Товариств «Обнова»
Понеділок, 26 вересня 2011, 23:45 23-25 вересня цього року у м. Тернополі відбувся VI З’їзд Федерації українських католицьких студентських та академічних товариств «Обнова» на тему «Обнова в Церкві: камо грядеш». Доповідачами та гостями були: перший ректор Львівської богословської академії, професор канонічного права та еклезіології Українського католицького університету
23-25 вересня цього року у м. Тернополі відбувся VI З’їзд Федерації українських католицьких студентських та академічних товариств «Обнова» на тему «Обнова в Церкві: камо грядеш». Доповідачами та гостями були: перший ректор Львівської богословської академії, професор канонічного права та еклезіології Українського католицького університету, доктор, митрофорний протоієрей Михайло Димид; викладач еклезіології та екуменізму Українського католицького університету, доктор, отець Юрій Саквук; голова Українського патріархального товариства (США), активний діяч мирянського руху УГКЦ, член міжнародного руху мирян-католиків "Pax Romana", почесний президент Федерації товариств «Обнова» Рома М. Гайда; заступник голови Фонду святого Володимира, почесний президент Федерації товариств «Обнова» Леся Крип’якевич; а також інтелектуали УГКЦ з України, США, члени студентських та академічних товариств «Обнова» зі Львова, Києва, Івано-Франківська, Чернівців і Тернополя.
Мета З’їзду - розглянути такі питання: Місія та ідентичність УГКЦ у контексті Апостольського листа Івана-Павла ІІ "Світло Сходу", місце і роль студентської мирянської організації (на прикладі товариства «Обнова») у сучасному світі та в УГКЦ.
Блаженніший Святослав надіслав своє благословення усім учасникам З’їзду та звернення із заохоченням зосередити свої зусилля на вивченні спадщини Київського християнства, яке зародилося в часи Володимирового Хрещення. Таке відкриття глибин Церкви допоможе «Обнові» краще пізнати її місце та місію в лоні УГКЦ.
Преосвященний Владика Василь (Семенюк) привітав учасників З’їзду Федерації, уділив своє пастирське благословення та побажав бути відважними свідками любові Христа у сучасному світі.
Отець Юрій Саквук зазначив у своїй доповіді, що покликання УГКЦ – бути живою антиномією: поєднувати Схід і Захід («православними ми є у вірі, католиками у любові, в єдності», – наголошував Блаженніший Любомир).
Митрофорний протоієрей Михайло Димид роз'яснив ідентичності УГКЦ у світлі Апостольського листа блаженного Папи Івана Павла ІІ «Світло Сходу». Побажав кожному особисто і всім як спільноті УГКЦ, оскільки ми є членами Київської Церкви, жити єдністю, яку нам передає Господь у Трійці Святій Єдиній. Доповідач наголосив, що «Обнова» в тому покликана відігравати ключову роль, оскільки вона є товариством, засновниками якого були Митрополит Андрей (Шептицький) і Патріарх Йосиф (Сліпий), які жили і трудилися для того, щоб Київська Церква була одна і тим самим сповнила свою місію у Вселенській Церкві, допомігши їй стати на дорогу єдності.
Голова Українського патріархального товариства (США), ініціатор відновлення «Обнови» в Україні Рома М. Гайда, говорячи про візію Товариства у сучасному світі, наголосила, що «Обнова», яка покликана до інтелектуальної діяльності, зобов’язана глибинно знати богослов’я літургійно-молитовного життя Церкви і джерела її Києво-Візантійської традиції.
Представник Київського товариства «Обнова», студент Київської Трьохсвятительської духовної семінарії Тарас Пшеничний говорив про перспективи розвитку «Обнови» очима молодого обновлянина, зазначивши, що Товариство бере і повинно брати участь в інтелектуальному житті Церкви. Звернув увагу також на те, що дуже часто «побут» заважає молодій людині в «самоусвідомленні», «саморозкритті», адже саме свідома молодь може бути духовно незалежною. Відповідно завданням «Обнови» є подолання буденності в Церкві.
Духівник Тернопільського товариства «Обнова» отець Іван Січкарик (доктор біблійного богослов’я, викладач Тернопільської вищої духовної семінарії ім. Патріарха Йосифа Сліпого) говорив про важливість нового Катехизму УГКЦ «Христос – наша Пасха» для сучасної української молодої людини. Наголосив на тому, що молоді люди потребують орієнтирів, «високих ідеалів», які може запропонувати Церква. Звернув увагу на те, що Катехизм пропонує дорогу глибокого християнського життя в єдності з Богом і розуміння Святих Таїнств, Літургії, молитви, тобто розуміння духовної дійсності, в якій люди перебувають.
У рамках проведення VI З’їзду відбулися презентації журналу „Патріархат”, «Співаника Обновлянина», «Правильника Федерації». Було зорганізовано відвідини учасниками З’їзду с. Заздрість – родинного села Патріарха Йосифа Сліпого.
Довідково:
Товариство українських студентів-католиків „Обнова” було засноване у 1930 році в м. Львові за активної участі та сприяння Митрополита Андрея (Шептицького), а також тогочасного ректора Львівської богословської академії о. Йосифа Сліпого. Товариство «Обнова» у Львові діяло до 1939 р., а згодом продовжувало діяльність в еміграції. У 1992 році було відновлено діяльність «Обнови» в Україні, у Львові. У Тернополі „Обнова” діє з 1997 року і є продовжувачем звичаїв і завдань „Обнови” у церковному, громадському та студентському житті, що виражено в гаслі „Обновити все в Христі”. Згодом Товариства було засновано у Чернівцях (1998), Києві (2004), Івано-Франківську (2004). З 2001 року діє Федерація українських католицьких студентських та академічних товариств «Обнова», яка об’єднує всі студентські та академічні товариства «Обнова».
Додаткова інформація на сайті Федерації: http://www.obnova.net.ua/
Софія Кернична,
референт зовнішніх зв’язків
Федерації українських католицьких
студентських та академічних товариств
«ОБНОВА»
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»