У Стрию відновили Акт посвяти України під Покров Пресвятої Богородиці
Понеділок, 07 квітня 2014, 08:32 У п'яту неділю Великого посту, 6 квітня 2014 року, в усіх храмах УГКЦ в Україні і за кордоном відбувся Акт посвяти України під Покров Пресвятої Богородиці. Цього дня, після Божественної Літургії, в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрия Акт посвяти здійснив владика Тарас (Сеньків), Апостольський адміністратор Стрийської єпархії.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Стрийській єпархії презентували напрацювання Х Всесвітньої зустрічі сімей у Римі
- Гуманітарний центр Стрийської єпархії допомагає військовим та постраждалим від війни
- У Стрию презентували Євангеліє та книгу Діянь апостолів шрифтом Брайля
Розпочалися урочиста подія об 11.00 Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив владика Тарас. Із ним співслужили: владика-номінант Богдан Манишин, адміністратор катедрального храму о. Мирон Гринишин та судовий вікарій Стрийської єпархії о. Степан Кузишин.
У літургійній проповіді, розважаючи над євангельським читанням, архиєрей зазначив: «Центральною темою нинішнього уривку Євангелія є те, що Син Чоловічий прийшов у світ не для того, щоб Йому служили, але щоб Він послужив і віддав своє життя за багатьох. І в цьому твердженні Христа про себе відкривається Його ідентичність і відповідь на запитання, чому ми маємо Його слухати. Це Бог, який прийшов для нас».
Далі, роздумуючи над таємницею і важливістю Христового терпіння, владика Тарас підкреслив: «…Христос терпить, Він немовби є учасником терпіння всіх, бо терпить за всіх. І власне в цьому революційним способом Він змінює розуміння самого значення терпіння. З терпіння як прокляття, кари і муки – у Христі воно стає великим даром, бо дає визволення та спасіння. Але також є і велика надія, бо терплячий Божий Слуга врешті буде оправданий Богом, Йому буде повернуто дар життя».
«Христос, заявляючи про себе, говорить, що Він прийшов щоб терпіти і вмерти, віддати своє життя за всіх. Він є Богом, що терпить, і це дуже важко прийняти. Усвідомлення Бога, який приходить у цей світ не для того, щоб усунути терпіння, а для того, щоб терпіти з людиною, важко зрозуміти. Чому всемогутній Бог не може усунути з нашого життя терпіння, а терпить з нами сам? Людина шукає відповіді на запитання, звідки береться терпіння. Воно є з гріха. Гріх – це діло людських рук, котре зруйнувало середовище, створене для людини Богом», - продовжив владика Тарас.
За словами єпископа, Господь приходить в цей світ і бере на себе гріх, який є джерелом терпіння, щоб дати своє життя за спасіння всіх: «Христове терпіння і смерть – це процес оновлення світу. Божа любов є дороговказом для всіх людей, щоб робити цей світ зі злого добрим. Цей процес починається тим, що Бог міняє джерело зла на джерело добра. Христос дарує себе нам, щоб в цьому дарі відкрити Божу доброту і щоб в Його воскресінні відкрити для себе світ, котрий є поза терпінням».
Завершуючи проповідь, владика зауважив: «Хоча у своєму житті ми мусимо нести на собі хрест терпіння, ми знаємо, що це терпіння є спасенним. І тільки через зустріч з особою Христа все, що жертвуємо і що сприймаємо, отримує зміст, бо це наше дарування себе до Божих рук, через це дарування ми здатні отримати той дар, який Бог нам підготував як знак своєї перемоги над світом і над злом – це наше спасіння».
Насамкінець архиєрей наголосив на особливому місці Пресвятої Богородиці в житті кожного християнина, а особливо – в житті українського народу: «У цей час, коли актуальність терпіння у своїй особливій формі, можливо, вперше в житті торкнулася нас, ми знову відкриваємо для себе Божу любов. Ця Божа любов об’являється для нас через постать Його Непорочної Матері, бо в час випробувань і терпінь, у час очищення віри вона завжди перебуває з нами. Нехай її материнська доброта і любов чуває над нами, навчить нас мудрості йти за Богом і завжди виконувати Божу волю. Бо лише в цій свідомій вірності Христу є наша перемога, перемога Церкви і всього українського народу над усіма небезпеками, котрі тінню нависають над нашою землею».
Прес-служба Стрийської єпархії
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»