АКТУАЛЬНО

У Стрию похоронили п. Віру Шевчук, маму Глави УГКЦ

Вівторок, 13 квітня 2021, 19:23
Сьогодні, 13 квітня 2021 року, у Стрию відбулися похоронні богослужіння і погребення п. Віри Шевчук, матері Блаженнішого Святослава. Похоронили її на міському кладовищі.
Зображення 1 / 11 Використовуйте клавіші для перегляду

Заупокійну Божественну Літургію у храмі Святих Володимира і Ольги звершив Блаженніший Святослав, Отець та Глава УГКЦ. Йому співслужили архиєреї УГКЦ, а саме: владика Володимир Війтишин, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський, владика Ярослав Приріз, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, владика Тарас Сеньків, єпископ Стрийський, владика Василь Івасюк, єпископ Коломийський, владика Дмитро Григорак, єпископ Бучацький, владика Йосафат Мощич, єпископ Чернівецький, владика Іван Кулик, єпископ Кам’янець-Подільський, владика Микола Бичок, єпископ Мельнбурський, владика Йосафат Говера, екзарх Луцький, владика Михайло Бубній, екзарх Одеський, владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, владика Григорій Комар, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії, владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії, владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії.

Крім того, у поминальних богослужіннях взяв участь владика Едвард Кава, єпископ-помічник Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні, який наприкінці богослужіння зачитав лист-співчуття від імені всієї Єпископської Конференції.

На похорон прибуло й кількадесят священників зі Стрия, Львова, Києва, Дрогобича та інших міст України.

 

Опубліковано Українська Греко-Католицька Церква - Ukrainian Greek Catholic Church Вівторок, 13 квітня 2021 р.

 

У проповіді, яку виголосив владика Тарас Сеньків, єпископ зазначив, що Богові так сподобалося життя п. Віри Шевчук, що Він сподобив її стати матір’ю Глави Церкви Блаженнішого Святослава – не тільки дати йому життя тіла, але й віри. «Тому сьогодні її материнство долає межу її родини і стає багатством та даром для цілої Церкви», – сказав владика Тарас.

Він також наголосив, що сьогодні вся Українська Греко-Католицька Церква стоїть у спільній молитві, супроводжуючи її душу на дорозі до вічності, в обійми безконечного Божого милосердя.

Наприкінці Літургії владика Ярослав Приріз виголосив слово від імені Синоду Єпископів УГКЦ, у якому висловив Блаженнішому Святославу глибоке співчуття єпископату УГКЦ із приводу переставлення матері.

«Божественний Спаситель на Голготі поділився зі Своїми учнями, Своїми братами у вірі, Своєю Матір’ю. З того моменту в дарі священства кожна мати Христового священства є нашою матір’ю. Тому дозвольте сьогодні назвати вашу матір також і нашою матір’ю», – сказав владика Ярослав.

Він зауважив, що сьогодні в цілому світі розноситься спогад про той акорд музики, про той камертон, який вона передавала Блаженнішому як синові – камертон богоспілкування, «ту симфонію, якою Господь на вашій душі, немов на арфі, вигравав свою присутність. Вона вам передавала тональність спадщини – духовної і національної».

«Вона вам передавала це як рідна мати, а Господь на цій невинній душі писав Свій образ і вдосконалював Свою подобу. Тому ми сьогодні дякуємо Богові за те, що подарував вам і нам нашу матір ..., яка виховала двох синів, що посвятили себе Твоїй Церкві, і один із них став її Главою, Патріархом, наступником великих синів та мужів нашої Церкви», – додав він.

Відтак Блаженніший Святослав виголосив своє слово, у якому від імені покійної матері п. Віри Шевчук, батька Юрія і всієї родини Шевчуків подякував усім за співчуття, увагу, підтримку та допомогу. Особливо тим духовним особам і лікарям, які доглядали за його матір’ю в останні роки життя.

Глава УГКЦ зворушено розповів, що останнім часом він мусив втішати дуже багатьох людей, але сьогодні не може втішити самого себе. За його словами, тільки той розуміє біль втрати мами, хто сам його пережив.

«Але я хочу, щоб мій біль сьогодні перетворився на проповідь – проповідь християнської віри у воскреслого Христа. Проповідь християнської віри в безсмертя людської душі. Проповідь нашої віри в те, що смерть і страждання у житті людини не мають останнього слова. Нам так тяжко відпускати з наших людських обіймів нашу маму!.. Але єдиною втіхою сьогодні є те, що з наших людських обіймів ми її передаємо в обійми самого Бога, який може краще її обійняти, ніж ми, люди, тут, на землі», – зазначив Блаженніший Святослав.

За упокій новопереставленої слуги Божої Віри до храму Святих Володимира і Ольги у Стрию прийшли помолитися чимало вірних, а тисячі людей єдналися в молитві за допомогою онлайн-трансляції, яку проводило «Живе телебачення».

Похоронили п. Віру Шевчук на міському кладовищі у Стрию.

Пригадуємо, що мати Глави УГКЦ відійшла у вічність 12 квітня 2021 року внаслідок важкої недуги на 74-му році життя.

Департамент інформації УГКЦ,
фото: Олександр Савранський

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next