АКТУАЛЬНО

У Стрийській єпархії УГКЦ засновано мережу деканальних референтів з питань екології

Вівторок, 17 березня 2015, 12:25
Нещодавно з благословення Владики Тараса (Сеньківа), Єпарха Стрийського УГКЦ, було створено мережу районних (деканальних) референтів, які здійснюватимуть своє служіння під керівництвом о. Олега Кобеля, референта Бюро УГКЦ з питань екології даної єпархії. До цієї мережі ввійшло 5 священиків: о. Василь Подобівський, о. Віктор Мельник, о. Тарас Жолдак, о. Ярослав Турик, о. Роман Штігер.

З цієї нагоди в єпархіальному управлінні відбулася перша робоча зустріч новоствореної мережі. Після молитви і знайомства о. Олег Кобель представив присутнім посадові обов’язки деканального референта Бюро УГКЦ з питань екології та детально розповів про основну мету та завдання церковної інституції, до якої вони тепер теж належать.

Другим до слова було запрошено о. Володимира Містермана, заступника керівника Екобюро, який поділився з новими співпрацівниками досвідом праці деканальних референтів Івано-Франківської архиєпархії і презентував Великопосну екологічну ініціативу «Екологічне навернення для порятунку створіння». «Якщо ми справді прагнемо, щоби наше служіння було ефективне, Богу миле, а нам приємне і корисне, мусимо позбутися страху сповіщати Правду», – наголосив о. Володимир. Ділячись конкретним досвідом праці на екологічній ниві, священик підвів до того, що успіх захисника Божого створіння – природи у великій мірі залежатиме від того, на скільки він сам палатиме любов’ю до Бога і ближнього через шанобливе ставлення до природного довкілля.

«Владика Тарас, знав, що на Вас чекає нелегке служіння, тому ще перед заснуванням мережі почав Вам допомагати, видавши “Звернення з нагоди Великопосної ініціативи Бюро екології УГКЦ «Екологічне навернення для порятунку» на 2015 рік”», – сказав о. Володимир. Даючи конкретні поради та напрямні щодо здійснення екологічного служіння, духовний отець в особливий спосіб наголосив на тому, що завданням Екобюро не є замінити існуючі державні та інші природоохоронні структури, виконуючи за них їхню працю, а насамперед заохотити наших вірних жити так, щоби кожен їхній жест, кожна праця і вчинок був наповнений любов’ю до Бога через відповідальне ставлення до Його створіння.

У рамках презентації референтам було представлено літературу та необхідний роздатковий матеріал, який допомагатиме у праці вже в найближчому часі. Кожен екореферент отримав низку екологічних видань для своєї особистої бібліотеки. Після чого було обговорено те, якими повинні бути перші конкретні кроки даної новоствореної мережі.

В програмі заснування нової екомережі була запланована також і друга частина зустрічі, яка відбувалася поза єпархіальним управлінням, а саме на футбольному полі в м. Моршин. На футбольне поле священики приїхали з переконанням, що для того, щоби могти успішно здійснювати своє нове служіння і ефективно оберігати Боже створіння, потрібно бути також і в добрій фізичній формі. Екореферетни присвятили гру заснуванню мережі, зігравши товариський матч із священиками та молоддю Стрийської єпархії, отримавши незначну перемогу.

Цей Великий Піст стане добрим початком плідної праці в сфері поширення науки Церкви про відповідальність за створіння. Екологічні проповіді, хресні дороги, реколекційні науки, уроки в школах та училищах, практична дияконія – це пласт тої праці, яку вже за кілька днів буде розпочато у Стрийській єпархії зусиллями нових референтів екологічної мережі.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next