У соборі Святого Юра вшанували пам’ять Блаженнішого Мирослава Івана (Любачівського)
Середа, 14 грудня 2011, 14:20 У середу, 14 грудня, в архикатедральному соборі Святого Юрія молитвою вшанували пам’ять Блаженнішого кардинала Мирослава Івана (Любачівського) в день 11-ї річниці його відходу у вічність.
У середу, 14 грудня, в архикатедральному соборі Святого Юрія молитвою вшанували пам’ять Блаженнішого кардинала Мирослава Івана (Любачівського) в день 11-ї річниці його відходу у вічність.
Поминальну Панахиду в крипті Собору Юрія відслужив настоятель храму митрофорний протопресвітер Роман Кравчик. У своєму слові, згадуючи постать Глави УГКЦ (1984-2000 рр.), він зазначив: «Пам’ятаю, як Мирослав Іван після виходу нашої Церкви з підпілля приїхав на Львівське летовище і, впавши на коліна, поцілував українську землю, якої він був дуже спраглий у своєму житті. Це була високоосвічена людина, яка глибоко поважала інших, він ніколи не підвищував голос на своїх підлеглих, а чемно й виважено роздавав вказівки».
По завершенні молитви о. Роман подякував усім присутнім за спільну молитву та добру пам’ять про цього визначного архиєрея.
Прес-служба Львівської архиєпархії
Довідка: Верховний Архиєпископ Мирослав Іван кардинал Любачівський - Глава Української Греко-Католицької Церкви 1984-2000 рр. - народився 24 червня 1914 р. у м. Долина на Станіславівщині (тепер Івано-Франківщина). 1933 р., після закінчення Стрийської гімназії, вступив до Львівської богословської академії; 1936 р. за успішне навчання був скерований для продовження навчання до Інсбрука. 18 серпня 1938 р. рукоположений у сан диякона, а 21 вересня 1938 р. Митрополит Андрей (Шептицький) рукоположив його на священика. Захистив дисертацію "Розвідка над Літургією святого Василія Великого". 1942-1947 рр. - навчався в Римі; здобув ступінь магістра біблійних наук і доктора богослов'я. У травні 1947 р. прибуває до США; працює секретарем Комітету українських емігрантів-католиків; душпастирську діяльність розпочинає в церкві Cвятих апостолів Петра і Павла в м. Клівленді (Огайо). З 1968 р. - духівник Української католицької семінарії святого Йосафата у Вашингтоні; з 1971 р. - професор Академії святого Василія у Філадельфії; 1977 р. призначений духовним директором семінарії святого Василія у Стемфорді. У квітні 1978 р. Папа Римський Павло VІ надав йому ступінь Почесного прелата. 13 вересня 1979 р. Папа Іван Павло ІІ призначає його Архиєпископом-Митрополитом Філадельфійським. 27 березня 1980 р. отримав призначення коад'ютора Верховного Архиєпископа УГКЦ із правом спадкоємності. Після смерті Патріарха Йосифа (Сліпого) став Главою УГКЦ із титулом Верховного Архиєпископа; 25 травня 1985 р. Римський Архиєрей підносить Блаженнішого Мирослава Івана до гідності кардинала Католицької Церкви з титулярним собором Святої Софії в Римі. 30 березня 1991 р. Блаженніший Мирослав Іван повертається на рідну землю. Згодом він так згадував про цей радісний момент: "По прибутті я знайшов Церкву, яка була міцною у своїй вірі та відданості". Від початку Верховний Архиєпископ зайнявся реорганізацією структури Церкви; було налагоджено роботу навчальних закладів, створено нові єпархії, багато уваги надавалося співпраці з мирянами. У травні 1992 р. відбувся перший Синод Єпископів ціле майбутнє нашої Церкви… Потрібно нам знову рішуче поставитися до питання визнання нашої Церкви як Патріархату". У 1995 р. він захворів на запалення легенів, що серйозно вплинуло на його здоров'я. Наступного року, з огляду на його важкий стан, Синод Єпископів УГКЦ обрав Владику Любомира (Гузара) Єпископом-помічником Глави УГКЦ. Відтоді Блаженніший практично не втручався до справ управління Церквою, а займався богословською і науковою діяльністю. Помер 14 грудня 2000 р., похований у соборі Святого Юра у Львові.
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»