У Санлісі біля Парижа відбудуться святкування Днів Анни Ярославни
Четвер, 15 травня 2014, 12:50 17-18 травня в Парижі та в ближньому містечку Санліс відбудуться традиційні святкування Днів Анни Ярославни в Франції. Їх спільно організовують єпархія Святого Володимира Великого Української Греко-Католицької Церкви та спільнота українців, що мешкають у Франції.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Французький органіст привіз гуманітарну допомогу для України та своєю творчістю закликає до підтримки України
- Владика Гліб Лончина відвідав візантійську парафію Святого Іринея Ліонського
- Спільними зусиллями будувати Церкву закликали вірян єпархії Святого Володимира Великого у Парижі
У святкуваннях візьмуть участь представники української діаспори та влади міста Санліс, запрошені дипломатичні представники. Святкування проходитимуть в катедрі святого Володимира Великого в Парижі, новопридбаній церкві Бориса і Гліба в Санлісі та абатстві Святого Венсана, яке заснувала королева Анна. Про це повідомили в прес-службі Паризької єпархії святого Володимира Великого Української Греко-Католицької Церкви.
«Цьогорічне відзначення відбувається у складний і знаменний для всіх українців час, але мужність, європейськість і громадське заангажування Анни Київської може стати для нас знаменом і заохоченням. Тисячолітня перспектива, яку надає нам пам’ять про Анну Ярославну, її дідуся святого Володимира, страстотерпців Бориса і Гліба сьогодні особливо актуальна. Володимир, який пролив стільки крові, зумів у зрілому віці прийняти кардинальне рішення про навернення. Він радикально преобразився і як політик. Цього потребує наша політика і наші державні мужі – визнати слабину свого блуду і щиро змінити життя згідно з моральними принципами і жертовним служінням», – зазначив Єпарх Паризький Борис (Ґудзяк).
Не оминуть французькі святкування і подій в Україні. У церкві Бориса і Гліба відбудеться молитва за Небесну сотню і всіх, що віддали своє життя за волю і гідність України, з проханням про силу і стійкість у час великих випробувань для українців.
Важливою є робоча частина святкування, адже громада представлятиме всім відвідувачам новостворений Культурний центр Анни Ярославни. Гості зможуть ознайомитися з новою версією архітектурних пропозицій для ремонту храму і облаштування культурного центру авторства Лариси Курилас.
"Мета цього центру – бути платформою для міжкультурного діалогу та сприяти співпраці між Україною, Францією, Європейським Союзом та міжнародним співтовариством. Центр розроблятиме культурні та освітні проекти, зокрема планується проведення виставок та конференцій, форумів і фестивалів, концертів, освітніх програм та інших публічних заходів. Після реставрації будівлі XVII століття, що побудована на фундаментах, які датуються періодом Римської імперії, частину її простору займе постійна виставка, присвячена постаті Анни Ярославни»,- зазначили співзасновники Вікторія Делленжер та Анна Кантер.
На реставрацію, ремонтні роботи та облаштування храму і центру потрібно близько 1,5 мільйона доларів. Понад 50 тисяч євро вже зібрали львівські підприємці, які і допомогли придбати церкву минулого року. Ці кошти використають для пошукових робіт, архітектурних розробок та забезпечення функціонування будівлі згідно з нормами французького законодавства. Після цього планують розгорнути активну діяльність храму і центру.
Програма святкувань
СУБОТА, 17 травня – Париж
19:30 – Концерт у катедрі Володимира Великого (Париж) – виступ хору «Веснівки» (Торонто, Канада)
НЕДІЛЯ, 18 травня – Санліс
8:00 – Утреня в церкві Бориса і Гліба
9:30 – Збір на площі Арен
10:00 – Офіційна програма (пам’ятник Анни Ярославни, площа Арен)
11:00 – Процесія до Абатства святого Венсана
11:30 – Архиєрейська Літургія в Абатстві святого Венсана (очолює вл. Борис)
15:30 – Представлення нового проекту та програми діяльності Центру Анни Ярославни
18:00 – Вечірня в церкві Бориса і Гліба (Санліс)
19:30 – Концерт у катедрі Нотр Дам (Санліс) – виступ хору «Веснівки»
Довідка:
Анна Ярославна, знана також як Анна Київська, – донька великого князя київського Ярослава Мудрого і шведської принцеси Інгегерди, племінниця святих Бориса і Гліба. У 1051 році Анна в Реймсі одружується з французьким королем Генріхом I і стає королевою Франції.
Анна провела велику частину свого життя в Санлісі. У той час Санліс був резиденцією французьких королів. У 1060 році, як вияв вдячності за народження сина Філіпа, королева Анна Київська заснувала Абатство святого Венсана в Cанлісi. Абатство збереглося до сьогодні, і зараз у ньому розташовується приватний католицький коледж. При вході до Абатства стоїть перший пам’ятник Анні Ярославні, що був встановлений після Французької революції. Ще один пам’ятник Анні Київській відкрив у 2005 році Президент України Віктор Ющенко. У 2010 її іменем названо школу в Санлісі.
Щороку в травні українська громада Франції разом з представниками Французького уряду, України та діаспори святкують Дні Анни Ярославни.
27 вересня 2013 року Паризька єпархія святого Володимира Великого Української Греко-Католицької Церкви придбала храм в Санлісі, колишню церкву благодійної лікарні, що пустувала з 2002 року. Церква була придбана за 203 тисячі євро за пожертви львівських підприємців, а також українців з України, Франції, Англії, Сполучених Штатів та Канади.
16 листопада 2013 року в новопридбаній церкві, що носить ім’я святих мучеників Бориса і Гліба, відбулася перша урочиста Архиєрейська Літургія, яку очолив владика Борис (Ґудзяк), Єпарх Паризької єпархії святого Володимира Великого.
http://ugcc.fr/dni-anni-yaroslavni-u-frantsiyi/#more-478
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»