У Римі відбулася нарада ієрархів УГКЦ у Західній Європі
Вівторок, 29 січня 2013, 16:13 У вівторок, 29 січня 2013 року, у приміщеннях Патріаршого двору в Римі, що на площі Мадонна дей Монті, відбулася нарада ієрархів УГКЦ у Західній Європі. У ній взяли участь: Владика Петро (Крик), Апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії; Владика Гліб (Лончина), Єпарх єпархії Пресвятої родини з осідком у Лондоні; Владика Діонісій (Ляхович), Апостольський візитатор для українців-греко-католиків в Італії та Іспанії; Владика Борис (Ґудзяк), Єпарх Паризької єпархії Святого Володимира Великого для українців візантійського обряду Франції.
У вівторок, 29 січня 2013 року, у приміщеннях Патріаршого двору в Римі, що на площі Мадонна дей Монті, відбулася нарада ієрархів УГКЦ у Західній Європі. У ній взяли участь: Владика Петро (Крик), Апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії; Владика Гліб (Лончина), Єпарх єпархії Пресвятої родини з осідком у Лондоні; Владика Діонісій (Ляхович), Апостольський візитатор для українців-греко-католиків в Італії та Іспанії; Владика Борис (Ґудзяк), Єпарх Паризької єпархії Святого Володимира Великого для українців візантійського обряду Франції.
Ієрархи зібралися на нараду для налагодження тіснішої співпраці між церковними структурами УГКЦ у вищезазначених країнах. Так, серед завдань наради, яка провела свою роботу в Римі, було обговорення теми щодо спеціалізованого вишколу та відбору священиків для душпастирства в країнах Західної Європи. Крім того, єпископи намагалися краще пізнати та обмінятися досвідом душпастирства у вищеперелічених країнах, вірні яких включають як представників попередніх хвиль еміграції, що сьогодні творять уже сталу українську діаспору, так і сучасний масовий еміграційний феномен.
У контексті поставлених завдань були розглянуті зокрема такі напрямки розвитку УГКЦ у Західній Європі: впровадження Стратегії розвитку УГКЦ на період до 2020 року: «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом»; душпастирство серед дітей та молоді, збереження власної духовної та національної ідентичності, плекання покликань; катехизація: діти, молодь, дорослі; інтеграція, мішані шлюби, запобігання асиміляції; літургійні теми: уніфікація та апробація літургійних текстів в іноземних мовах, причастя дітей; спільні дні духовної віднови та збори для взаємного обміну інформацією та досвідом для душпастирів УГКЦ у Західній Європі; фінансові питання, критерії благодійних збірок.
Варто відзначити, що нещодавно (18-19 січня ц.р.) Папа Венедикт XVI підніс до гідності єпархії дотеперішні Апостольські екзархати для українців візантійського обряду у Великобританії та Франції.
На сьогодні Лондонська єпархія УГКЦ налічує 30, а Паризька 25 парафій.
На території Німеччини та Скандинавії з 1959 року діє Апостольський екзархат, який включає понад 75 парафій.
В Італії з 2003 року, а в Іспанії з 2004 року для вірних УГКЦ, які здебільшого є сучасними трудовими мігрантами, на прохання Синоду УГКЦ Святіший Отець призначив Апостольського візитатора. Однак УГКЦ в цих країнах ще не має офіційної юридичної структури. В Італії на сьогодні діє 140, а в Іспанії 40 громад УГКЦ. Переважно богослужіння відбуваються при місцевих римо-католицьких храмах, а юридичний статус українських церковних громад має форму капеланства або місії для вірних іншої Церкви свого права (sui iuris) на території Латинської Церкви.
Загалом у Німеччині, Англії, Франції, Італії та Іспанії перебуває понад 1,5 мільйона українців.
За даними низки соціологічних досліджень, можна припустити, що великий відсоток українців у зазначених країнах є вірними УГКЦ, серед яких, попри великі старання, ще не всі охоплені душпастирською опікою. У цілому на території зазначених країн Західної Європи душпастирює 125 священиків УГКЦ, які обслуговують понад 300 церковних громад.
«Ми хочемо допомогти нашим вірним закордоном усвідомлювати, що вони не є, як їх інколи називають, «заробітчанами», але насамперед вони є свідками віри, гідними дітьми Церкви-мучениці, яку Христос чудесно і таїнственно воскресив. Вони є синами і дочками народу, який Господь потужною рукою виводить із дому неволі, народу з довгою історією і багатою історичною спадщиною. Ми всі покликані бути апостолами віри Христової і послами української культури. Наш побут у різних країнах Західної Європи є також нагодою глибше пізнати, що таке католицизм, - це єдність у різноманітності»,- поділився на завершення наради із прес-службою УГКЦ в Італії Владика Діонісій (Ляхович).
Прес-служба УГКЦ в Італії
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»