У Римі провели наукову конференцію, присвячену Голодомору
П'ятниця, 22 листопада 2013, 10:39 21 листопада в Римі, у залі Карроччо Міської ради італійської столиці, відбулася міжнародна наукова конференція на тему «Голодомор: 80 років пам’яті українського геноциду», організована Християнським товариством українців в Італії у співпраці з Міською радою Рима. Відкрив конференцію Посол України в Італії Євген Перелигін, котрий подав історичну довідку про Голодомор та проінформував про указ Президента України щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору в 2013 році.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- При соборі Святої Софії в Римі розпочав діяльність Консультативний центр правової підтримки та інформаційного орієнтування
- Сто сорок українців, які вимушено покинули Україну через війну, взяли участь в інтенсивному курсі італійської мови в соборі Святої Софії в Римі
- Фестивалем і свідченням з України в Римі почалася Х Всесвітня зустріч сімей
Владика Діоніcій (Ляхович), Апостольський візитатор для українців в Італії та Іспанії, передав привітання учасникам конференції від Блаженнішого Святослава (Шевчука), Глави УГКЦ, та зазначив, що, «вшановуючи загиблих під час Голодомору, ми бажаємо не помсти, а справедливості та пам’яті, щоб подібна трагедія не повторилася в майбутньому».
З привітальним словом виступила також проф. Джованна Броджі, президент Італійської асоціації українських студій.
Професор Альберто Башані з римського університету «Рома Тре» розповів про свідчення очевидців Голодомору, цитуючи документи архівів різних державних органів Румунії. Зокрема, він розказав про заходи, що їх робила радянська влада для недопущення міграції українців до цієї країни в пошуках хліба.
Професор Джулія Ламі з Міланського університету у своїй доповіді зупинилася на постаті Рафаеля Лемкіна, засновника юридичного терміна «геноцид» та на його визнанні Голодомору в Україні геноцидом українців.
Отець доктор Атаназій МакВей з Канади, котрий досліджував Голодомор у Ватиканському архіві, розповів про зусилля Католицької Церкви в ті часи для організації допомоги Україні.
Професор Симон Беллецца з Університету міста Тренто у своїй доповіді зупинився на еволюції пам’ятних знаків і монументів Голодомору в Україні та їх характеристиці, залежно від періоду.
Велику зацікавленість італійської публіки викликав виступ українського історика Володимира В’ятровича, котрий у свої доповіді описав та проаналізував заходи радянської контрпропаганди і дії КГБ, які були направлені на недопущення поширення правди про Голодомор.
З привітальним словом від міської ради виступила додатковий радник Тетяна Кузик.
На завершення Олесь Городецький ознайомив присутніх з листами італійських консулів в Україні. Ці документи він отримав від отця Порфирія Підручного, котрий віднайшов їх в архівах італійського МЗС ще в 70-ті роки минулого століття.
Після цього відбулася презентація фільму «Голодомор, не визнана пам’ять», створеного у Віченца.
О 16.00 в четвер у палаццо Валентіні відбулося офіційне відкриття виставки «Страчені голодом: невідомий геноцид українців», підготовленої Міжнародним благодійним Фондом «Україна 3000» в рамках програми «Уроки історії» (куратор — Олеся Стасюк). У Римі експозицію виставки організувало Християнське товариство українців в Італії та Посольство України в Італії.
Прес-служба Християнського товариства
українців в Італії
фото Володимира Боровика
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»