У прикордонній Старосамбірщині Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ відбулися екологічні місії-2015
Четвер, 15 жовтня 2015, 10:34 Починаючи з 20 вересня 2015 року Божого в Самбірсько-Дрогобицькій єпархії УГКЦ продовжуються екологічні місії для порятунку створіння. Цього разу їхній другий тур із цьогорічних запланованих семи турів відбувся 11 та 12 жовтня у Хирівському деканаті єпархії. Провів його єпархіальний референт Бюро УГКЦ з питань екології о. Дмитро Сенейко у деканальному храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що в м. Хирів Старосамбірського району Львівської області.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- «Метаноя» знову перемінює серця. У Крилосі пройшов духовно-екологічний табір
- Завершився екологічний табір «Зелен-світ» у хорватському містечку Селіне
- «Сади Перемоги» започаткували в Одеському екзархаті
11 жовтня під час першого дня екомісій референт взяв участь у недільній Службі Божій разом із деканом Хирівським протоієреєм Ігорем Петровичем. Під час проповіді він запропонував отцю-декану та вірним подумати над двома християнськими біблійними символами: райським деревом життя та хрестом. На думку референта, ці два символи – знак того, на що кожна людина своїм сприйманням, ставленням і користуванням природою, природними багатствами може перетворити навколишній світ – Боже створіння. Адже кожен із нас своїм ставленням до навколишнього створіння у будь-який момент свого життя може перетворити природу, світ, той клаптик його, в якому перебуває, або й значну частину природи та її багатств на плодовите дерево життя або на хресне дерево смерті, на якому страждатиме і вмиратиме людство і Божий світ створіння.
Згодом на сугубій ектенії протоієреєм Ігорем було виголошене прошення за створений Богом світ і за його гідний догляд та збереження нашими руками.
Наприкінці Літургії після «Будь, ім’я Господнє» священики по черзі молилися 4 молитви екологічного змісту – прохання до Бога за відновлення світу природи, за наше гідне християнське життя як пошану до створіння. При цьому громада вірних голосом храмового хору щоразу відповідала ствердним «Амінь».
На згадку й пам'ять про екологічні місії референт подарував громаді деканального храму світлодіодні прожектори – цінні подарунки від Бюро УГКЦ з питань екології – як один із гідних, люблячих Бога і його створіння виборів сучасного християнина.
Також цього дня о 16:00 годині відбулася екологічна зустріч з парафіянами храму, місцевою владою, кандидатами в депутати різних рівнів, мешканцями міста та регіону в міському Народному домі. Отець-декан у попередню неділю анонсував на парафії цю зустріч. Також референтом було розроблено та повішено у селі кілька плакатів-оголошень про неї з метою запросити якомога більше людей, зокрема представників інших конфесій.
Три широкі теми з дуже конкретними пропозиціями, які були запропоновані присутнім – це: «не забруднюй, не сміти», «економ водні, електричні, теплові ресурси», «використовуй сучасні економні технології». Референтом для висвітлення цих трьох широких тем була розроблена окрема мультимедійна презентація та показаний екологічний відеоролик «Через прості дії ми здатні змінити світ». Також звучали пропозиції щодо використання сучасних економних та екологічних проектів, завдяки чому можливе ефективне енергозбереження, мали місце запитання та невеличкі дискусії. Опісля кожен учасник мав можливість взяти зі собою додому різноманітні інформативні буклети від Екобюро.
Наступного дня, 12 жовтня, референт з питань екології в рамках екологічних місій відвідав загальноосвітню школу та школу-інтернат в м. Хирів. У їхніх стінах відбулася екозустріч зі студентами, дирекцією та викладачами навчальних закладів та учнями 7-11 класів. Для них референт приготував окрему мультимедійну презентацію також із показом відеоролика «Через прості дії ми здатні змінити світ». Опісля він заохотив усіх присутніх взяти участь в Всеукраїнському екологічному конкурсі «Відповідальність за створіння», який вже традиційно організовує Бюро УГКЦ з питань екології. На пам'ять про екозустріч діти та вчителі отримали екологічні закладки, наліпки, інформативні буклети, а бібліотеки шкіл – різноманітну екологічну періодику та літературу.
Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»