У Мелітополі парафіяни греко-католицької Церкви вчилися проєктного менеджменту в «Школі відповідального служіння»
Середа, 27 листопада 2019, 17:57 Ініціативна громада парафії Різдва Пресвятої Богородиці, УГКЦ у м. Мелітополь разом із о. Олександром Богомазом стали однією з шести громад-учасниць навчальної програми «Школа відповідального служіння», навчальний модуль якої відбувся у Мелітополі 18-21 листопада.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Бучацький ліцей імені святого Йосафата запрошує учнів на навчання
- В УКУ організовують клуб української мови «РозМОВА»
- Духовенство Кам’янець-Подільської єпархії поглибило свої знання у сфері адміністративно-фінансової та господарської діяльності парафій
Під час чотириденного навчального модуля команда-учасник разом із тренерами аналізували потенціал своєї громади. Спільно мріяли та уявляли розвиток і перспективи Греко-Католицької Церкви у Мелітополі. Гарячі дискусії навколо ідеї майбутнього соціального проєкту завершилися визначенням та розпрацюванням ідеї соціальної ініціативи, яка переросте у локальні зміни.
Ділиться думками о. Олександр Богомаз: «Ми натхненні реалізованою ідеєю парафіян із с. Вільшаник на Самбірщині. Бачимо й наші соціальні потреби громади. Разом з парафіянами сподіваємося, що на наше служіння є Божа воля і хочемо хоч трошки принести добра цьому краю, в якому живемо».
Парафія опікується селом Лазурне, що за 30 км від Мелітополя, саме там планується реалізація соціального проєкту для підняття рівня життя та підтримки сімей у складних життєвих обставинах.
Чому зголосилася до участі, розповідає Анна Денисенко, парафіянка: «Вирішила взяти участь у Школі, тому що було цікаво дізнатися, що конкретно я, маленька людина, можу зробити для конкретної справи, щоб разом з парафіянами вплинути на зміни у нашій громаді».
Мелітопольська греко-католицька громада немов згуртована сім’я, де кожен у команді невипадково. Це громада, в якій поєдналися досвід та мудрість дорослого покоління із запалом та енергійністю молоді. Синергія такої команди зміцнювалася з кожним тренінговим днем. З допомогою тренерів БО «Львівська освітня фундація» громада дізналася про інструменти командотворення та сформувала комунікаційну стратегію проєкту. А також поглибили знання з проєктного менеджменту, здобули навички з управління проєктами та обговорили тонкощі локального фандрейзингу.
Враженнями від проробленої роботи поділився Станіслав Клосовський, тренер БО «Львівська освітня фундація»: «Легко працювати з групою, яка розуміє свою ціль, розуміє суть соціального служіння та готова працювати на волонтерських засадах заради змін у своїй громаді. Разом ми пройшли інтенсивний навчальний курс, здолали шлях від мрії до планування конкретних кроків чітко обраного соціального проєкту, що вже наступного літа може стати реальністю. Вірю, що вони зможуть!»
Довідка:
Школа відповідального служіння – це унікальна річна модульна програма ефективного розвитку громади. У процесі навчання учасники працюють над власним проєктом і розробляють методи локального фандрейзингу в супроводі менторів. По завершенні програми беруть участь у конкурсі грантів і мають можливість отримати фінансування для реалізації своїх проєктів, що дозволить послідовно та стабільно розвивати громаду. Цьогорічна Школа має на меті залучити та активізувати молодь у громадах. Водночас дати інструменти співпраці молодшого та дорослого поколінь.
Навчальна програма реалізовується БО “Львівська освітня фундація” за підтримки фонду Kerk in Actie (Церква в дії), Нідерланди.
Пресслужба БО "Львівська освітня фундація"
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»