У Марійському духовному центрі «Зарваниця» відбулося ХІІІ військове паломництво
Понеділок, 20 вересня 2021, 11:29 Упродовж 18-19 вересня 2021 року у Марійському духовному центрі «Зарваниця» відбувається щорічне військове паломництво. Цього року воно відбулося під гаслом «Бути поруч».-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Глава УГКЦ у Зарваниці: «Російська війна в Україні – суцільний воєнний злочин, але українці вже ніколи не повернуться жити у гробах»
- Представники України взяли участь у 62-му Міжнародному військовому паломництві до Люрду
- У Зарваниці жертви воєнної агресії посадили горіховий гай
Через карантинні обмеження воно відбулося в онлайн-форматі, тому багатотисячних військових зібрань не було. Участь у прощі взяли капелани, родичі загиблих, ветерани, військовослужбовці.
Розпочалася проща в суботу з урочистої зустрічі владики Михайла Колтуна – керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ, єпарха Сокальсько-Жовківського. Він очолив подячний молебень біля Зарваницької ікони Божої Матері. Опісля до присутніх звернувся о. Андрій Зелінський – один із організаторів прощі, заступник керівника Департаменту військового капеланства, який зазначив, що гасло прощі обрали невипадково, адже воно найкраще відображає покликання капелана. «Бути поруч в окопах і у пункті постійної дислокації, бути поруч у шпиталі з пораненими і з родинами полеглих, поруч із ветеранами і з тими, хто хоче, аби його почули. Сьогодні в Зарваниці ми з вами ще раз здійснюємо наше паломництво у країні, зраненій війною, пандемією, у суспільстві, у якому доволі часто бракує довіри один до одного. Тому залишімо хоча б на цей день усі наші клопоти і турботи, а натомість загляньмо до глибин своїх душ», – зазначив о. Андрій.
Усі присутні отримали пшеничні колоски, які несли в руках до місця відкриття прощі. «Колосок найглибше нагадує нам, як зерна, зібрані в одне, можуть стати хлібом життя для багатьох», – пояснив о. Андрій Зелінський. Ще одним символом були соняхи, які уособлюють світло «істинне та незахідне», що освітлює стежки людської долі і калина – символ жертовного служіння, кров пролита за нашу незалежність.
Учасник бойових дій полковник Вадим Ластовицький розповів, що сьогоднішнє паломництво є для нього тринадцятим, адже здійснює їх щорічно з часу заснування військових прощ. Колись він очолював розвід дивізіон, впродовж п’яти років воював на Сході, а зараз є начальником Тернопільського професійного коледжу з посиленою військово-фізичною підготовкою. На прощу прибув разом з курсантами та особовим складом військового коледжу. «Я вважаю, що всі військові мають об’єднуватися у таких святих місцях для того, щоб спільно молитися за нашу перемогу та якнайшвидше настання миру. У нашому навчальному закладі нещодавно відбувся молитовний сніданок, де також об’єдналися всі силові структури області, священники різних конфесій, представники влади. Сьогодні на цій прощі присутні люди, які, можливо, також мають різні погляди, але їх об’єднує віра в нашу Україну».
Програму паломництва складали так, щоб вона сповна розкривала та доповнювала цьогорічне гасло. Тому кожен захід під час прощі мав своєрідний епіграф. Наприклад, лекції на тему служіння та ціннісних засад у військовій службі, мали епіграф – «Бути поруч, щоб послужити», Хресна дорога – «Бути поруч, щоб підтримати», Панахида та Поминальна хода зі свічками – «Бути поруч, щоб співпереживати». Завершився день духовно-мистецькою програмою під гаслом – «Бути поруч, щоб ділитися».
У неділю в Малій базиліці Зарваницької Божої Матері відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолили владики Михайло Колтун та Петро Лоза. У своєму слові владика Михаїл зазначив, що кожен із нас покликаний до християнського життя. «Ісус Христос є з кожним із нас. Не тільки з капеланом, офіцером чи військовим. Він виявляє нам свою присутність і каже: «Я буду з тобою, куди б ти не пішов», а покликання капелана – бути живим свідченням Бога, Його інструментом серед людей. Також владика звернуся до військовослужбовців: «Ваше покликання священне, і через вас Бог також виявляє свою силу, тому будьте впевнені, що Господь з вами».
Далі лунали словами подяки від адміністратора Малої базиліки о. Дмитра Квича для владик, капеланів, військових та кожного, хто вирішив провести ці холодні, дощові дні саме в Зарваниці, під покровом Богородиці. А завершилася проща словами о. Андрія Зелінського: «Після зустрічі настав час повертатись додому, але повертатися треба іншими. Настав час, щоб творити ще один вимір нашого буття і продовжувати бути поруч».
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»