У Львові відзначили 97-му річницю Першої пластової присяги
Понеділок, 13 квітня 2009, 16:10 Святкування тривали два дні – 11 та 12 квітня. Попри несприятливі погодні умови, участь у них взяли понад вісімсот осіб. Окрім пластунів зі Львова та Львівської...
Святкування тривали два дні – 11 та 12 квітня. Попри несприятливі погодні умови, участь у них взяли понад вісімсот осіб. Окрім пластунів зі Львова та Львівської області заходи відвідали пластуни з Тернопільської, Франківської, Волинської, Закарпатської областей.
11 квітня на Личаківському кладовищі відбувся молебень біля пам’ятника пластунам, що не зломили своїх присяг. Ввечері цього дня пройшов пластовий квест, легенда якого стосувалася відновлення Пласту в Україні.
12 квітня у соборі св. Юра відбувся молебень та посвята прапора куреня ч. 32 імені Олени Кульчицької з м. Самбора. Очолив богослужіння Високопреосвященний Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ Львівський. Звертаючись до пластунів усіх поколінь, Архиєрей закликав бути добрим прикладом для своїх ровесників, навчати їх здорового способу життя. Владика зазначив, що святкування, приурочені 97-мій річниці Першої пластової присяги, ставить перед кожним пластуном завдання з гідністю і честю продовжувати, розпочату, благородну місію.
Після молебню та посвяти прапора, колоною пластуни вирушили до палацу Потоцьких, де пройшли пластові іменування та складення пластової присяги. З урочистими привітаннями перед пластунами виступили ректор УКУ отець доктор Борис Гудзяк, голова КПР пл. сеньйор В’ячеслав Стебницький, голова КПС Аргентини пл. сеньйор Юрій Назарик, а також заступник директора Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олександра Барицька. Пані Олександра вручила станичному станиці Львів подяку за активну діяльність пластунів станиці Львів та вклад у розвиток міста.
Окрім того, з нагоди 97-ліття з дня Першої пластової присяги у музеях Львова запрацювали виставки на пластову тематику.
10 квітня в приміщенні Музею етнографії та художнього промислу відбулося відкриття виставки пластового мистецтва "Сім пензлів". У трьох залах представлені творчі роботи як новацтва, так і юнацтва, а також роботи відомих старших пластунів та людей, прямо чи опосередковано причетних до Пласту.
Вперше для широкого загалу експонуються образотворчі роботи Начального пластуна Юрія Старосольського. В рамках даної виставки запрезентував свою роботу Музей-архів пластового руху. Діятиме виставка до 25 квітня.
З 11 квітня по 11 травня у Львівській міській раді діятиме фотовиставка «20-тиліття відновлення Пласту». Фотографії присвячені пластовій тематиці і зображають сьогодення Пласту – опісля 20-річної діяльності з часу відновлення. Як зазначає Петро Задорожний, автор фотографій: «Ця виставка не є спеціальним проектом, а просто збіркою різноманітних пластових знимок, адже Пласт є великою частиною мого життя, а ці знимки – розповіддю про нього».
У неділю, 12 квітня, в палаці Потоцьких відбулося відкриття виставки пластових прапорів „Стяг пластовий підійняти!”. На даній виставці експонуються такі предмети пластової символіки як пластові прапори, знамена, пластові відзнаки, пластова поліграфічна продукція воєнного періоду. Окрім прапорів львівських куренів на огляд виставлені прапор старшопластунського куреня „Лісові чорти”, посвячений 1929 року, прапор старшопластунського куреня „Передові” – 1945 р., прапор юнацького куреня імені Пилипа Орлика. Унікальність останнього полягає в тому, що даний прапор разом з пластунами побував у різних країнах та на багатьох гірських вершинах. Зокрема, у серпні 2006 року 14 пластунів зі Львова й Івано-Франківська підкорили найвищу вершину Альп — гору Монблан (4810 м). Тоді на найвищій вершині Європи побував і даний стяг.
Автор новини – Ярина Вдовичин
Фото - Петро Задорожний
www.plast.org.ua
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»