У Львові відбудеться програма-діалог на тему: Протидія торгівлі людьми
Вівторок, 12 травня 2009, 11:20 Комісія «Справедливість і мир» УГКЦ у партнерстві з Європейською конференцією комісій «Справедливість і мир» організовує програму-діалог на тему...
Комісія «Справедливість і мир» УГКЦ у партнерстві з Європейською конференцією комісій «Справедливість і мир» організовує програму-діалог на тему «Протидія торгівлі людьми – вивчити причини та наслідки трудової міграції з України». Захід триватиме з 12 по 21 травня 2009 року.
Програма-діалог передбачає, що представники 32 європейських Комісій «Справедливість і мир» протягом тижня перебуватимуть в Україні, вивчаючи і намагаючись зрозуміти ситуацію із міграцією та торгівлею людьми у країні. Учасники програми хочуть зустрітися з родинами мігрантів-заробітчан та з постраждалими від торгівлі людьми особами, а також взяти участь у роботі організацій, що протидіють торгівлі людьми чи працюють із її жертвами.
Програма має на меті дати учасникам можливість особистого досвіду спілкування та, на його основі – поглибити зусилля щодо протидії торгівлі людьми та примусової міграції як на рівні окремих країн, так і європейських інституцій загалом.
Взяти участь у програмі-діалозі в Україні виявили представники Ради Європи та Єврокомісії, голова Європейської конференції «Справедливість і мир» - архиєпископ Дефуа, представники Карітасів кількох європейських країн.
Інформацію надала Анна Окіс,
офіс-менеджер Комісії “Справедливість і мир” УГКЦ
Програма-діалог складатиметься із наступних етапів:
- вступна частина (12-13 травня) Спільна зустріч у Львові, короткий вступ про Україну і характерні риси української міграції, ознайомлення із методологією програми-діалогу, знайомство учасників, організаторів і перекладачів; - діалог (13-16 травня) Учасники і перекладачі групами по 3 особи (двоє учасників з Європи та український перекладач) виїжджають до містечок і сіл, де вони проведуть наступні три з половиною дні. Протягом цього часу учасники спілкуватимуться із постраждалими від торгівлі людьми, їхніми сім’ями, перебуваючи, якщо це можливо разом із цими людьми постійно в їх будинках, або працюючи у відповідних організаціях. Учасники будуть зацікавлені в зустрічі із представниками місцевої влади, організаціями, духовними особами, що працюють в сфері протидії торгівлі людьми чи працюють із потерпілими від неї; - робота в малих групах (17-19 травня) На четвертий день учасники повертаються до Львова, де відбудеться перший етап обміну враженнями і обговорення свого досвіду в маленьких групах (4-6 осіб). Учасники мають виділити головні теми із побаченого для того, щоб пізніше їх представити для ширшого обговорення на пленарному засіданні. - пленарне засідання у Львові (20 травня) На цьому етапі зустрічі окрім учасників програми-діалогу також будуть присутні експерти різних рівнів і установ, котрі мають відношення до проблеми міграції і торгівлі людьми (парохіяльні священики, «Карітас», інші організації, що працюють в сфері протидії торгівлі людьми, представники місцевих органів влади тощо). Зустрічі з експертами дадуть змогу учасникам програми поглибити розуміння теми, її актуальності для України та Європи, обговорити потенційні заходи, які представники європейських Комісій «Справедливість і Мир» зможуть здійснити на місцевому і міжнародному рівні. Під час програми-діалогу учасники зможуть:• довідатися про мотивацію українців їхати працювати закордон; • розкрити основні соціально-економічні, культурні і політичні обставини, які дозволяють або перешкоджають українцям реалізувати свої надії і прагнення на батьківщині; • вивчити, які заходи церковні інституції, держава і громадські організації здійснюють щодо підтримки трудових мігрантів та постраждалих від торгівлі людьми; • побачити реалії життя і праці трудових-мігрантів та членів їх сімей, а також постраждалих від торгівлі людьми; • вивчити наслідки злочину торгівлі людьми.
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»