У Львові триває семінар-тренінг «Жива надія» щодо зцілення постабортної травми
Середа, 18 липня 2018, 18:46 У Львівській духовній семінарії Святого Духа триває семінар-тренінг щодо зцілення постабортної травми та її наслідків, психологічної адаптації жінки (і її близьких) після аборту. Захід відбуватиметься з 16 по 20 липня.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Львові семінаристи протягом восьми годин безперервно молилися за мир в Україні
- У Львові під час благодійної «Різдвяної просфори» зібрали понад 800 тисяч гривень на підтримку семінаристів УГКЦ
- Глава УГКЦ до учасників «Різдвяної просфори»: «Дякую, що розумієте, що в семінарії кується майбутнє Церкви і народу»
Організатор зустрічі – Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я. Спікерами стали Зіновій Онишко, лікар-психіатр, спеціаліст із узалежнень, член Української спілки психотерапевтів, керівник проекту «Жива надія», та Світлана Сайко, психолог, психотерапевт, учасник проекту «Жива надія».
«Блаженніший Святослав звернувся до Комісії з дорученням розробити програму для нашої Церкви щодо допомоги людям, які пережили втрату ненародженої дитини (аборт, позаматкова вагітність, викидень). Ми намагалися зробити для учасників семінар-тренінг, щоби вони змогли максимально використати одержану інформацію, тобто не лише здобути теоретичні знання, а й вміли застосувати їх на практиці. Спочатку нам потрібно ці кроки пережити й усвідомити самими, щоб потім допомагати іншим, а також взяти відповідальність за те, щоб іншим людям передавати цю інформацію», – повідомив о. Руслан П’яста, голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я.
За його словами, раніше був організований перший семінар із Вікторією Торн (засновниця проекту «Рахиль»), яка приїжджала зі США й розповідала про американський досвід у цій сфері.
Варто зазначити, що 23 учасники робочої групи (які належать до місії «Рахиль») – представники різних єпархій та екзархатів, покликані так само формувати менші групи і робити подібні семінари-тренінги у своїх єпархіях та екзархатах. Чотири дні вони інтенсивно навчатимуться, а в п’ятницю, 20 липня, розроблять конкретні стратегічні кроки та завдання.
Організатори планують зробити ще чотири таких семінарів-тренінгів по митрополіях (десь шість-сім людей з кожної єпархії), щоби було більше фахівців у цій сфері. «У Церкві ми плануємо мати загалом 85 фахівців, які працюватимуть з особами, що пережили втрату ненародженої дитини. Програма (експериментальна) затверджена на п’ять років. Ми маємо “зелене світло” від Синоду Єпископів КГВА УГКЦ, а також діємо з благословення Блаженнішого Святослава. Ми прагнули залучати не лише священиків, а й мирян, щоб у людей був більший вибір до кого звернутися, щоб не було жодних бар’єрів. Адже деколи чоловіку легше відкритися чоловікові, ніж жінці (і навпаки)», – зазначив о. Руслан П’яста, голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я.
Варто додати, що упродовж року заплановано провести п’ять зустрічей з метою проаналізувати те, що вдалося зробити, і вирішити, як учасникам діяти далі.
Довідка
Мета створення місії «Рахиль» – допомогти особам, зраненим через втрату дітей до їх народження (викидень, позаматкову вагітність, народження мертвої дитини, аборт, використання ранньо-абортивних засобів, процедуру штучних запліднень), одержати зцілення душевних ран та налагодити міжособистісні стосунки.
Департамент інформації УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»