У Львові та Києві презентували видання «Покликання лідера бізнесу»
Четвер, 01 травня 2014, 21:13 28 квітня 2014 року у дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка за підтримки Комісії УГКЦ «Справедливість і мир» та львівського видавництва «Літопис» відбулася презентація україномовного перекладу книжки Папської ради «Справедливість і мир» «Покликання лідера бізнесу» за участю співавтора -професора факультету соціальних наук Папського університету святого Томи Аквінського в Римі Гелен Алфорд.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- «Як просуватись до миру під час війни в Україні», - говорили на Міжнародному форумі
- Запрошення на Міжнародний форум "Україна: як просуватися до миру під час війни?"
- Антикорупційний заклик Комісії УГКЦ «Справедливість і мир»
Книга є актуальною в контексті економічної та соціальної кризи, яку сьогодні переживає світ. Одне з основних завдань видання - допомогти прийти підприємництву до принципів людської гідності та загального блага.
Цікавим в обговоренні було те, що доповідач, говорячи про бізнес, ставила акценти не на матеріальних цінностях чи фінансовому збагаченні, а на етичних принципах ведення бізнесу, зокрема принципі людської гідності та загального блага. За її словами, одним із основних завдань видання є допомогти прийти підприємництву до цих принципів. «Пошанування людської гідності в західній культурі бере свої корені саме з християнської традиції. Тому християнське розуміння покликання до лідерства в бізнесі на перше місце ставить належне пошанування гідності людини. Якщо це відкинути, то діяльність бізнесу ризикує стати звичайним заробітком та нагромадженням капіталу лише для певної категорії людей... Іншою важливою цінністю та етичним принципом для лідерства в бізнесі є загальне (спільне) благо суспільства, адже бізнес творить багато важливих умов, що сприяють загальному благу суспільства. Його продукція і послуги, надані робочі місця, економічні та соціальні гарантії, доступні для суспільства, - основа доброго життя нації зокрема і людства загалом. Бізнес важливий для загального блага кожного суспільства і всього світового порядку. Він найкраще сприяє розвиткові тоді, коли його діяльність орієнтована на шанобливе ставлення до гідності людей як розумних, вільних і соціально активних людей» - наголосила доповідач.
Крім етики та соціальної відповідальності в бізнесі, під час презентації йшлося і про стереотипи та упередження. «Нам завжди говорили, що гроші – це зло, що багато грошей – це зло. Ні! Таке твердження є неправильним. З грошима можна зробити багато доброго. Усе залежить лише від того, як ми їх заробили і як ними користуємося», - переконана Гелен Алфорд.
Цього ж дня відбулася презентація видання і в Українському католицькому університеті.
Роздумуючи про принципи, якими повинні керуватися бізнес-лідери, с. Гелен Елфорд зазначила, що в сучасному світі не можна побудувати успішну бізнес-структуру, коли саме суспільство не є успішним. Бізнес також повинен брати на себе відповідальність за ті суспільні процеси, які відбуваються навколо. «Головним стержнем, яким бізнес має при цьому користуватися, - принцип людської гідності і загального блага. У цьому повинна проявлятися організація ефективної роботи, створення стійкого багатства і справедливий його розподіл», – сказала сестра Гелен.
29 квітня презентація видання відбулася в культурологічному центрі «Циферблат». Захід відбувся у форматі дискусії, під час якої студенти, викладачі, підприємці та запрошені гості могли обговорити викладені в книзі практичні принципи для бізнесу у світлі християнських цінностей.
Інформаційна служба Комісії УГКЦ «Справедливість і мир»
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»