У Львові провели Архиєпархіальний собор «Еміграція, поселення та глобальна єдність УГКЦ»
Вівторок, 03 березня 2020, 12:01 29 лютого 2020 року у Львівській духовній семінарії Святого Духа відбувся Собор Львівської архиєпархії на тему «Еміграція, поселення та глобальна єдність УГКЦ».-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами зустрівся з єпископами УГКЦ
- Капелани УГКЦ на Львівщині і Тернопільщині відвідали засуджених, освятивши для них вербові галузки
- У Львові за участю папського посланця за Україну молилися представники різних Церков і релігій
Собор відбувся з благословення та під проводом архиєпископа і митрополита Львівського Ігоря Возьняка. Участь взяли: єпископ-помічник Львівської архиєпархії Володимир Груца, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії Теодор Мартинюк, представники духовенства, богопосвячені особи та миряни.
Львівський Собор відкрили Молебнем до Пресвятої Богородиці. Наприкінці молитви владика Володимир зауважив, що найціннішим скарбом для Церкви є миряни та побажав усім плідної праці під час Собору.
У вступному слові Львівський митрополит наголосив на позитивному моменті глобалізації для нашої Церкви: «Вона є присутня на усіх континентах. Це стало можливим завдяки чисельній еміграції наших людей у пошуках кращого життя». На завершення митрополит закликав усіх присутніх до плідної праці упродовж всього Собору.
Ієромонах Юстин Бойко, представник Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, розповів про виклики і перспективи парафії в епоху глобалізації Церкви. «Важливо розділити сільські й міські парафії, які мають свої окремі виклики та перспективи. Часи змінюються, обставини життя змінюються, але не змінюється природа людини: вона створена на подобу Божу; вона є зранена гріхом. Змінюються епохи, але незмінною залишається місія Церкви – бути кораблем спасіння для кожної людини. Парафія в цьому процесі відіграє ключову роль», – наголосив ієромонах Юстин.
Диякон Сергій Касьянчук розповів про діяльність Світового конгресу українців та його співпрацю з УГКЦ у питаннях душпастирства діаспори, акцентуючи на тому, що її представники зараз активно долучаються до суспільного і духовного життя України, ознайомив із вже досягнутими цілями та ідеями майбутніх проєктів співпраці.
Владика Теодор поділився досвідом власного душпастирювання, заторкнувши проблему внутрішньої міграції та виклики, що стоять перед Церквою в умовах вимушеного переселення українців. Також владика звернув увагу на необхідності створення місійних інститутів, які готуватимуть духовенство до проповіді Слова Божого в усьому світу, де є потреба. Адже громади УГКЦ розсіяні територіально дуже широко, і кожна з них потребує духовної опіки. Визначальними елементами єдності УГКЦ є літургійний обряд, спільні душпастирські плани, плекання синодальної єдності; плекання патріаршої структури – сприйняття особи патріарха як знаку і служителя єдності; розвиток духовної спадщини, розвинутої і збереженої попередніми поколіннями.
Голова Комісії у справах молоді КГВА о. Ростислав Пендюк розповів про душпастирство в умовах глобалізації, зокрема про формування свідомого парафіянина, працю з молоддю в Церкві. Доповідач наголосив на тому, що великим завданням Церкви є показати молодим людям, які сьогодні найчастіше мандрують, обличчя Церкви, яка є цілковитим продовженням місії Христа. З особистим свідченням виступила п. Марта Яцишин, поділившись досвідом міграції та еміграції, в умовах яких опиралась на співпрацю з місцевими парафіями УГКЦ, описавши виклик пошуку спільноти закордоном та роль Церкви у житті емігранта.
Після роботи в групах учасники Собору сформулювали Резолюцію, що подає пропозиції на VІІ сесію Патріаршого Собору. Патріарший Собор відбудеться у Львові у серпні цього року і розглядатиме тему еміграції та глобальної єдності УГКЦ на основі напрацювань архиєпархіальних і єпархіальних соборів нашої Церкви в усьому світі.
Завершився Собор Львівської архиєпархії словом архиєрея та молінням Великої вечірні.
Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://velychlviv.com
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»