У Львові презентували атлас-довідник, присвячений релігійним об’єктам міста
П'ятниця, 19 червня 2009, 10:23 Львів’янам презентували унікальне видання — атлас-довідник «Львів сакральний: релігійні об’єкти на мапі міста». Тут вперше зібрано повні статистичні дані щодо...
Львів’янам презентували унікальне видання — атлас-довідник «Львів сакральний: релігійні об’єкти на мапі міста». Тут вперше зібрано повні статистичні дані щодо релігійних об’єктів Львова за конфесіями. Ще повніше інформація про церкви, монастирі, фігури і хрести позначена на мапі релігійних об`єктів Львова, яку 16 червня під час презентації в музеї історії релігії представив автор роботи Тарас Гринчишин.
Атлас призначений «для туриста і краєзнавця, екскурсанта і прочанина, гостя міста і його мешканця». Тут можна знайти розташування храмів, каплиць і монастирів Греко-Католицької, трьох Православних, Римо-Католицької та Вірменської Церков, молитовні будинки основних протестантських церков, святині юдеїв, мормонів, а також навчальні заклади і благодійні установи різних віровизнань та конфесій. В довіднику, як повідомила РІСУ Світлана ЯРОШЕНКО, вміщено 255 об’єктів релігійного спрямування Львова, Винник, Брюхович та Рудно з докладними назвами та адресами. А на презентованій мапі релігійних об`єктів значно більше – майже 430. На відміну від широкого призначення атласа, мапа насамперед створена для полегшення роботи міської ради: на картографічному зображенні чітко проілюстровано, хто, де і чим володіє. Картографічну основу видання забезпечило ЛКП "Міський центр інформаційних технологій".
«90% об’єктів, які вказані в атласі, більш-менш відомі, — розповів Тарас Гринчиншин. — А решту довелося шукати, уточнювати їхні адреси, тому що вони розташовані в різних закутках міста. Нерідко сакральні будівлі будували без дозволу міської влади».
Заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів говорить, що видання про львівські церкви з’являлися і раніше, але майже завжди матеріал подавали в історичному або архітектурному аспекті. А в новому атласі вперше зібрано інформацію про всі діючі храми і каплиці, де здійснюються богослужіння.
Видання містить також оригінальний розділ про паломництва. Автор роботи наголошує на різниці між релігійним туризмом, який мотивований пізнавальними потребами людини, та паломництвом, мотивація якого — задоволення духовних потреб. Тому в розділі є інформація про чудотворні ікони і мощі святих та блаженних, вказано їхнє місцезнаходження.
Сестра Маркіяна зі Згромадження св. Йосифа Обручника Пресвятої Діви Марії, виступаючи під час презентації, висловила побажання бачити у їхній святині не лише туристів, а в першу чергу паломників, які приходять помолитися та вшанувати мощі блаж. преподобномучениць сс. Олімпії (Біди) та Лаврентії (Гарасимів). Монахиня переконана, що Львів має бути не тільки культурною столицею України, а й важливим духовним осередком.
Мапу та атлас-довідник виготовили на замовлення Управління культури і туризму Львівської міської ради. На основі експертних досліджень Державної служби туризму і курортів та Ради з питань туризму і курортів 28 квітня 2009 року Львову присвоєно статус культурної столиці України. Основними підставами такого досягнення є понад сто щорічних фестивалів, десятки музеїв, храмів різних конфесій, багато інших привабливих місць. Усе це потребує, найперше, інформаційно-довідкової літератури, яка б дала змогу якнайповніше задовольнити не тільки львів’ян, але й туристів та гостей Львова. Тому поява атласа-довідника про сакральні місця Львова є відповіддю на важливу потребу.
Видавці в майбутньому планують випуск чергового тиражу з оновленою інформацією, адже будівництво сакральних об`єктів у Львові не припиняється. Також у нових виданням передбачатиметься переклад тексту англійською та польською мовами. Не виключено, що подібні туристично-сакральні проекти виникнуть і в інших містах України.
http://risu.org.ua/ukr/news/article;29565/
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»