У Львові освятили Колегіум УКУ імені Патріарха Йосифа Сліпого
Понеділок, 27 серпня 2012, 11:56 26 серпня у Львові урочисто відкрили Колегіум імені Патріарха Йосифа Сліпого Українського католицького університету. Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) і Владика Борис (Ґудзяк) у співслужінні з єпископами та священиками провели чин освячення новозбудованого закладу. «Сьогодні ми благословляємо унікальну споруду: наша Церква і, зокрема, УКУ отримує необхідний інструмент для виховання мирянина. Колегіум – це не гуртожиток. Тут будуватиметься спільнота. Тут вашим дітям, окрім високих і передових навчань, Церква передасть віру та виховає їх бути добрими християнами, активними мирянами, які зможуть перейняти багато ініціатив і понести відповідальність», – звернувся у вітальному слові Блаженніший Святослав (Шевчук).
26 серпня у Львові урочисто відкрили Колегіум імені Патріарха Йосифа Сліпого Українського католицького університету. Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) і Владика Борис (Ґудзяк) у співслужінні з єпископами та священиками провели чин освячення новозбудованого закладу.
«Сьогодні ми благословляємо унікальну споруду: наша Церква і, зокрема, УКУ отримує необхідний інструмент для виховання мирянина. Колегіум – це не гуртожиток. Тут будуватиметься спільнота. Тут вашим дітям, окрім високих і передових навчань, Церква передасть віру та виховає їх бути добрими християнами, активними мирянами, які зможуть перейняти багато ініціатив і понести відповідальність», – звернувся у вітальному слові Блаженніший Святослав (Шевчук).
На думку Глави УГКЦ, сьогодні УКУ стоїть у авангарді виховання мирян у Церкві. Блаженніший Святослав подякував ректорату Університету на чолі з єпископом, а також жертводавцям: «Цей проект матиме вплив на майбутнє України. Бажаю, щоб передсмак великих справ, який ми сьогодні відчули, у майбутньому міг довершитися рукою покликаних».
За словами ректора УКУ Владики Бориса (Ґудзяка), новозбудований Колегіум є свідченням того, що УКУ намагається переосмислити феномен університету в ХХІ ст.
Унікальним є те, що зі студентами у Колегіумі житимуть викладачі, куратори, адміністратори. Так, кожні 20-25 студентів матимуть свого куратора. Тут також проживатимуть сестри редемптористки. Передбачені у будівлі чотири гостьові квартири, де житимуть дипломати, політики, художники, інтелектуали. Гості мешкатимуть кілька тижнів чи навіть місяців. Уже у вересні 2012 року сюди приїуть: колишній посол Великобританії в Україні Роберт Брінклі з дружиною, професор Леонід Рудницький зі США, професор Крістіна Гантель-Фрейзер з Канади.
Крім того, у новозбудованому Колегіумі УКУ будуть квартири для осіб з особливими потребами. Такого, за словами ректора, не було в жодному університеті. «Люди, які мають особливі потреби, наділені особливими дарами. У суспільстві, де панує страх, ми потребуємо осіб, що мають особливий дар у стосунках, які через усі фасади та маски в чудесний і таїнственний спосіб уміють поставити найважливіше питання: чи ти вмієш любити мене, бо я хочу твоєї любові? Наші друзі з "Емаусу", "Віри і світла", "Ляршу" є такими. Тому в Колегіумі ми будемо формувати спільноту "Емаус". Ці люди не потребують від нас соціальної подачки, вони стануть для всіх професорами людських стосунків», – вважає єпископ.
Ректор також подякував усім жертводавцям, які уможливили створення цього Колегіуму. Це фонди, фундації, індивідуальні спонсори з України та з-за кордону, серед яких Джеймс Темертей, Ярослав Рущишин, Дмитро Фірташ, Адріан Сливоцький, Борис Вжесневський, фонд «Реновабіс», Фундація Антоновичів та українські кредитні спілки у Нью-Йорку та Чикаго.
Після посвячення відбувся святковий концерт за участю симфонічного оркестру «INSO-Львів», Тараса Чубая та гурту «Плач Єремії». Під час концерту розпочалася гроза, у якій Владика-ректор бачить особливий символ. «Десять років тому, коли ми інавгурували наш Університет, ми отримали особливе благословення – дощ, сонце і веселку. Сьогодні це повторилося. Може, для когось це просто збіг, але скільки тут усмішок, тепла, доброти. Бог дає це добро і цю красу, я сьогодні на дев’ятому небі від щастя», – розповів він. Злива не завадила Тарасові Чубаєві продовжувати концерт, а навпаки, додала більше радості – щоб студенти не мокли, він запросив їх на сцену та влаштував імпровізований клубний концерт. «Думаю, УКУ – це найкращий заклад в Україні, – зазначив Тарас Чубай. – Гарно, що є таке нове і сучасне приміщення. Я радий бачити такий прогрес».
Довідка
На місці, де сьогодні народжується нове університетське містечко УКУ, колишня радянська влада планувала збудувати театр Прикарпатського військового округу Радянської армії. Цей військово-культурний осередок мав стати частиною цілого архітектурного ансамблю нового – радянського – центру міста Львова. Поряд будували приміщення обласного комітету компартії, академічного осередку з його пропагандистсько-ідеологічними інститутами і навіть вертолітний майданчик для візитів високих партійних функціонерів... Провидіння розпорядилося інакше. Розвал Радянського Союзу зруйнував і колишні плани, залишивши після себе недобудовані руїни. 1999 року відроджена після виходу Української Греко-Католицької Церкви з катакомб та здобуття Україною державної незалежності Львівська богословська академія придбала пострадянський «довгобуд», а у 2002 році міська рада закріпила прилеглу до будинку територію за Українським католицьким університетом, у який переросла ЛБА. Благословив розбудову УКУ та наріжний камінь університетського містечка блаженний Папа Іван Павло ІІ під час свого історичного візиту до України в червні 2001 року. У 2009 році Архиєпископ Ігор (Возьняк) освятив дерев’яну церкву Блаженних новомучеників УГКЦ – першу споруду нового містечка. А наступного року Блаженніший Любомир (Гузар) разом з єпископами Синоду УГКЦ дали благословення на будівництво житлових і навчальних корпусів. 26 серпня 2012 року Патріарх Святослав (Шевчук) освятив Колегіум імені Патріарха Йосифа (Сліпого) і заклад урочисто відкрив свої двері для студентів, викладачів і друзів Університету.
Передбачається, що в першій фазі будівництва, яка триватиме до 2015 року, окрім колегіуму, постануть ще три споруди: багатофункційний академічний корпус, головний університетський храм разом із пасторальним центром та сучасний бібліотечно-інформаційний комплекс.
У будівлях університетського містечка – колегіумі, бібліотеці-інформаційному центрі, навчальному та адміністративному корпусах – мають втілитися три важливі практики духовного життя: свідчення, служіння та спілкування.
Прес-служба УКУ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»