У Кропивницькому виконали ораторію «Великого бажаєте...»
Понеділок, 03 вересня 2018, 18:40 30 серпня в рамках Фестивалю відбулося виконання ораторії Ігоря Щербаков «Великого бажаєте...» для читця, баса, мішаного хору та симфонічного оркестру на тексти «Заповіту» Патріарха Йосифа Сліпого та канонічні тексти. Автор лібрето та ідеї Михайло Перун.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- «Мудра справа»: підтримка постраждалих від війни за допомогою продуктових наборів
- Блаженніший Святослав у Кропивницькому: «Воскреслий Христос сьогодні запевняє кожного з нас: я тебе шукаю, бачу і є поруч»
- Глава УГКЦ у 63-й день війни: «На окупованих територіях ворог полює на людей, вдається до насильства, зокрема сексуального»
Часом навколишній шум зупиняється, а біль утрати й глибокий розпач проймають, коли згадуємо невинні душі загиблих у стражданні: полеглих в бою за свою землю чи жертв терору і репресій. У такі моменти душа прагне умиротворення і шукає його в спілкуванні з Богом. Його вічне слово і захист допомагають зрозуміти і прийняти важкі сторінки нашої історії.
Ми знаємо, як доводилося розплачуватися мільйонами українських життів за роки власної бездержавності. І пам`ятаємо всіх: і тих, хто наближав нашу незалежність, і тих, хто нині продовжує її виборювати.
Меморіальний комплекс «Фортечні вали» в м. Кропивницькому – місце жалю й скорботи. У ХVІІІ ст. за наказом російської окупаційної влади тут була збудована фортеця ціною життя й здоров`я козаків. Вона хоч і дала поштовх активному розвитку міста, але на тривалий час відібрала нашу ідентичність, нав`язавши чужу історію і чужих героїв. Знадобилося багато років, аби ми повернули свою історичну пам'ять і навіки завчили ці сумні уроки.
На «Фортечних валах» знайшли вічний спочинок багато людей у різні часи. Саме тут знаходяться козацькі поховання ХVІІІ століття. На цьому місці більшовики розстрілювали учасників Української революції на початку ХХ ст. Тут покояться жертви страшної трагедії – Голодомору 1932-1933 років. Сюди приводили на розстріл політв’язнів у 1937 році. На валах поховані воїни Другої світової війни. А нині це ще й місце пам`яті героїв війни на Сході України.
Сьогодні, у часи великих випробувань для нашої країни «Фортечні вали» набувають особливого значення – стають місцем збереження історичної пам`яті. Місцем людських страждань, глибину яких можна відкрити тільки через усвідомлення страждань Ісуса Христа. Як він прийняв муки за спасіння наших душ, так і тисячі наших земляків прийняли страждання в ім`я мирного життя майбутніх поколінь. Аби ми далі несли пам`ять про них і їхні діяння, виконуючи заклик патріарха Йосифа Сліпого «Великого бажайте!». Нехай ці слова стануть для нас дороговказом – бажати великого своїй країні і своєму народові , бажати переможного миру й умиротворення душ усіх, хто поліг за те, аби ми й далі могли жити в мирній країні в любові з Богом і щоденній молитві.
Саме тому меморіальний комплекс «Фортечні вали» був обраний місцем для виконання філософської ораторії «Великого бажайте…» - справжнього духовного скарбу, який ще раз нагадає нашу велику місію – бути міцними у вірі, пам`ятати невинно убієнних і розказати про них грядущим поколінням.
Виконали ораторію Ансамбль класичної музики імені Бориса Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики України. Соліст – Олександр Бойко (бас). Читець – Андрій Бурлуцький. Диригент – Богдан Пліш. Режисер відеоконтента – Сергій Проскурня. Виконавчий директор та координатор – Ольга Кононенко.
“Хотів би щиро подякувати авторам ораторії, усім організаторам Національного мистецького фестивалю “Кропивницький-2018”, солістові, читцеві, виконавцям та диригентові як за можливість, так і за успішне виконання ораторії “Великого бажайте...” у м. Кропивницькому, щоб показати жертвенний приклад ісповідника віри патріарха Йосифа Сліпого для українського народу” – у своєму слові-подяці підкреслив о.Марко Ярослав Семеген, президент Релігійного товариства “Свята Софія” (Рим).
Ораторія «Великого бажаєте...» побачила світ завдяки зусиллям Релігійного товариства "Свята Софія" (Рим), Фундації "Андрей" (Львів) та ПП “Лео-кераміка”.
Ольга Кирилюк,
для прес-служби Товариства “Свята Софія” (Рим)
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»