У Коломиї рятують від руйнації старовинний дерев’яний храм
Понеділок, 29 липня 2019, 11:53 27 липня 2019 року в храмі Благовіщення Пречистої Діви Марії в Коломиї художньо-реставраційна комісія обговорила план дій щодо збереження іконостаса.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- В Березівці, що на Одещині, розпочинають будівництво храму УГКЦ
- У Коломийській єпархії розпочала роботу Школа християнського аніматора
- У Коломийській єпархії відбулася презентація молодіжного Катехизму «Ми йдемо з Христом»
Перший етап реставрації храму, який стосувався зовнішніх робіт уже завершився. На черзі відновлення зсередини.
Збудували храм ще 1587 року, розписував його відомий західноукраїнський художник Теофіл Копистинський. У 1987 році у церкві Благовіщення радянська влада розмістила Музей писанкового розпису.
Коли дев’ять років тому комісія ЮНЕСКО вивчала дерев’яні споруди області, то коломийську церкву Благовіщення не внесли до каталогу Всесвітньої культурної спадщини. В акті огляду її стану група експертів Національного комітету ІКОМОС України та Польщі зазначила: «Визнати стан пам’ятки за аварійний і такий, що вимагає негайного проведення реставраційно-консерваційних рятувальних робіт».
Після повернення храму Українській Греко-Католицькій Церкві, який їй і належав згідно з церковними документами, єпископ Коломийської єпархії Василь Івасюк призначив настоятелем храму священника Андрія Танасійчука. Владика сказав: «Нашою пам’яткою, нашою історією є церква Благовіщення, яку будували наші діди-прадіди, її потрібно зберегти».
Народний депутат України, коломиянин Андрій Іванчук спільно з благодійним фондом «Покуття» зініціював реставраційні роботи задля порятунку храму і внесення його до переліку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.
Віднову храму Благовіщення довірили кооперативу «Зодчий». Настоятель церкви отець-доктор Андрій Танасійчук згадує: «Коли я прийшов до храму, то насамперед звернув увагу на те, що нема фундаменту. Через те, що підвалини зігнили, треба було повністю робити фундамент. У задню частину, святилище, завжди затікала вода, бо не існувало жодного водовідведення. Тому з часом воно прогнило і почало осідати».
За час реконструкції у храмі укріпили підвалини, замінили на дерев’яні старі металеві церковні маківки, оновили накупольні хрести, а також замінили дерев’яні колоди, які формують стіни храму, наростили та вирівняли верх у захристії, зі стін забрали дошки з ДВП, а за якими ховався давній чудовий розпис, виконаний майстрами ще 1945 року. До того ж встановили дренажну систему та водовідведення, замінили старе прогниле перекриття. Гуцульські майстри перекрили церкву ґонтами, використавши понад 30 тисяч ґонтин. Зі святилища вивезли ґрунт, обробили протигрибковими засобами і засипали керамзитом. Також відновили цоколь з каменю. Перегнилі елементи арки замінили на нові та підготували кріплення під іконостас, який перебуває в стадії консервації.
27 липня на засіданні художньо-реставраційної комісії щодо відновлення іконостаса правлячий архиєрей Коломийської єпархії Василь Івасюк поблагословив присутніх на успішну працю і прийняття добрих рішень. Відтак раду очолив завідувач сектору з питань охорони культурної спадщини, управління культури, національностей та релігій ІФ ОДА Андрій Давидюк. У ході обговорень було розглянуто питання про збереження автентичного вигляду іконостаса церкви.
Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://dzerkalo.media, https://kolugcc.org.ua
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»