У Києві відкрили фонтан зі скульптурною композицією «Архангел Михаїл — охоронець Києва»
Субота, 19 вересня 2020, 21:31 19 вересня 2020 року в Києві відбулося урочисте відкриття фонтана зі скульптурною композицією «Архангел Михаїл — охоронець Києва». Захід, організований з ініціативи Київського міського голови Віталія Кличка, зібрав на Володимирській гірці представників місцевої влади, представників громади, творців проєкту, меценатів, духовенство. Українську Греко-Католицьку Церкву представляв Секретар Синоду Єпископів преосвященний владика Богдан Дзюрах.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Дві вулиці Києва можуть перейменувати іменами святих УГКЦ. Триває голосування
- У столиці «Карітас-Київ» підготував шелтер для біженців
- Врятувати Святу Софію
Насамперед владика Богдан Дзюрах передав мерові Києва сердечні вітання від Предстоятеля УГКЦ Блаженнішого Святослава та подякував Віталієві Кличку і депутатам Київради за достойне вшанування пам’яті Блаженнішого Любомира через присвоєнням його імені одному з проспектів української столиці.
У своєму виступі Київський міський голова розповів про історію вшанування архистратига Михаїла в різних конфесіях і релігіях, зазначивши, що його постать є особливо близькою для мешканців Києва і Київської області, оскільки архангел Михаїл від часу київського князя Всеволода був проголошений покровителем Києва. Віталій Кличко підкреслив, що на скульптурній композиції представлені київські пагорби, а на них — зображення святинь і храмів «майже всіх конфесій, представлених у Києві». Водночас міський голова висловив вдячність усім тим, хто і сьогодні захищає нашу Батьківщину від зовнішнього агресора, а також усім мешканцям столиці, які своєю працею роблять внесок у розбудову Києва.
На заході виступили рівно ж представники громади, які символізують захист Батьківщини і її столиці від різного роду загроз і небезпек: воїн-захисник, лікарка Олександрівської лікарні та працівник рятувальної служби Києва. Насамкінець, від імені Всеукраїнської ради Церков виступив черговий головуючий цієї міжконфесійної і міжрелігійної громадської організації Блаженніший Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України. Він наголосив на важливій суспільно-політичній ролі, яку відіграв Михайлівський Золотоверхий собор в часи Революції гідності, а також надалі відіграє як місце вшанування і пам’яті загиблих за рідну землю захисників Вітчизни.
На завершення Київський міський голова Віталій Кличко разом із меценатами вручили представникам Церков і релігійних організацій копії щойно відкритої скульптурної композиції, на якій, поміж іншими святинями, є зображення храму Української Греко-Католицької Церкви на Аскольдовій могилі.
На думку Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ, і сама подія відкриття скульптурної композиції «Архангел Михаїл — охоронець Києва», і вручення її копії представникам різних конфесій має глибоке символічне значення. Адже Архангел Михаїл в історії спасіння виконує подвійне завдання: він є посередником між Богом і людьми, об’являючи останнім Божу волю, а з іншого боку — він даний Богом віруючим людям як помічник і провідник у їхньому духовному змаганні між силами добра і зла, світла і темряви, яке постійно ведеться у людському серці. Тож постать архистратига Михаїла — чи то у вигляді ікони, чи у вигляді якогось іншого зображення — повинна бути перед очима в кожного провідника громади чи церковної спільноти, щоб пригадувати про Боже турботливе і повне любові владарювання над людством та про верховенство Божого закону у особистому і суспільному житті, яке є джерелом справжнього розквіту народу, громади і кожної людини зокрема. Недаремно сказано в Священному Писанні: «Благословенням праведників місто йде угору, устами грішників — занепадає».
«Я б дуже бажав, щоб ця скульптурна композиція не просто стала окрасою нашої столиці, але щоб вона стала місцем молитовної призадуми і зустрічі із Тим, хто є найважливішим у нашому житті, живою проповіддю, яка закликатиме до глибшої віри в Бога і до особистої відповідальності за втілення в життя Божих життєдайних заповідей. Бо лиш за такої умови заступництво архистратига Михаїла над нашою столицею і її мешканцями принесе усім нам благодать і благословення Боже», — зазначив у коментарі пресслужбі Секретаріату Синоду владика Богдан.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»