У Києві відбувся семінар УХАТу «Ідея Київської Церкви: візія і рецепція»
П'ятниця, 31 травня 2019, 15:10 Нещодавно в Національному заповіднику «Софія Київська» відбувся семінар Українського християнського академічного товариства (УХАТ) «Ідея Київської Церкви: візія і рецепція». Захід проводився в межах XІІ Екуменічного соціального тижня «Відповідальність VS Популізм».-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Дві вулиці Києва можуть перейменувати іменами святих УГКЦ. Триває голосування
- У столиці «Карітас-Київ» підготував шелтер для біженців
- Врятувати Святу Софію
На семінар зібралися духовенство та науковці для обговорення минулого, сьогодення та майбутнього Української Церкви, що є особливо актуальним у наш час. Зі вступним словом до доповідачів і гостей звернувся відповідальний секретар УХАТу Тарас Дмитрик.
За словами першого довідача, ректора Відкритого православного університету Святої Софії Премудрості, митрофорного протоієрея Георгія Коваленка, Київська Церква – києвоцентрична, яка бачить своїм центром Київ і Володимирову купіль. Непорозуміння та конфлікт усередині Української Церкви виникає внаслідок нереципіювання. Лише єдність і діалог дадуть змогу розвивати Київську Церкву. «Конфлікт – це привід розмовляти і знаходити рішення… Будь-які конфлікти повинні відбуватися в публічному діалозі», – зауважує отець.
Президент Інституту екуменічних студій УКУ отець-доктор Іван Дацько наголосив, що «поняття Київської Церкви є актуальним для людей Володимирового хрещення, тобто для греко-католиків і православних». На його думку, однією з основних характеристик Київської Церкви є сопричастя, що є водночас ціллю та ідеалом, до якого прагне УГКЦ сьогодні. Повнота православ’я включає повноту католицичності і навпаки. «Київська Церква виросла в екуменічній традиції, складова якої Константинополь і Церква Заходу. Це рівночастя та сопричастя ніколи не зникало, –констатує митрофорний протоієрей Іван Дацько, – хоча і забувалося».
Професор Олександр Саган, провідний науковий співробітник Інституту філософії імені Г. Сковороди НАН України, зазначив у своїй доповіді, що Київському християнству притаманні такі риси, як універсалізм, антицезаропапізм, антимесіантство, патріотизм, євангелізм. І воно є невід’ємною ланкою християнської європейської культури.
Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський ПЦУ Олександр Драбинко у доповідному слові сказав, шо «ідея Київської Церкви розроблялася греко-католиками та православними у другій половині минулого століття. Але остаточно її час настав зовсім нещодавно: коли Україна здобула свою державність, яку підтвердила двома революціями. Київська Церква сьогодні – «це ідеологічний тренд, привласнити який хотілося б різним церковним спільнотам або навіть окремим церковним діячам». Київське християнство є цінним для українців не лише тим, що є нашою національною спадщиною. На думку владики, його цінність полягає у євангельському дусі, який проникав і наповнював тогочасне церковне життя та київську культуру.
Ще одна дуже важлива думка прозвучала від викладача Київської православної богословської академії о. Андрія Дудченка: «Київська Церква – це єдність в обряді попри роз’єднаність у євхаристії, яку, на жаль, сьогодні ми маємо».
Під час семінару прозвучало ще багато мудрих думок про проблеми та перспектив розвитку Київської Церкви та відбулася активна дискусія.
Довідка
Українське християнське академічне товариство є відкритим для науковців усіх представлених в Україні християнських традицій. Товариство покликане до роздумів над призначенням Київської Церкви, питанням, котре досі є маловивченим в Україні та світі. Самобутність Київської Церкви полягає у збереженні живої традиції, незважаючи на болісні історичні обставини та на конфесійні поділи модерної епохи.
Прес-служба ХІІ Екуменічного соціального тижня
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»