У Києві представили науковий щоквартальник «Духовні студії»
Понеділок, 03 травня 2010, 10:11 Керівник бюро зі зв’язків з органами державної влади Патріаршої курії о. Роман Небожук привітав від УГКЦ авторів наукового щоквартальника «Духовні студії» з виходом у світ першого числа часопису. Видання «Духовні студії» 29 квітня презентували під час круглого столу в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова.
Керівник бюро зі зв’язків з органами державної влади Патріаршої курії о. Роман Небожук привітав від УГКЦ авторів наукового щоквартальника «Духовні студії» з виходом у світ першого числа часопису. Видання «Духовні студії» 29 квітня презентували під час круглого столу в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова.
За словами авторів часопису, щоквартальник «Духовні студії» покликаний долучити читача до надбань світової культури, збагатити знаннями з історії релігій, а відтак допомогти сприймати світ у його духовному різнобарв’ї. Як зазначив ректор Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова Віктор Андрущенко, ознайомлення з теологічними аспектами різних віровчень буде сприяти толерантності, віротерпимості та порозумінню у суспільстві.
Серед матеріалів першого числа видання опублікована стаття видатного українського вченого, світлої пам’яті професора Ярослава Дашкевича «Проблеми дослідження історії Української Греко-Католицької Церкви нового і новішого періодів».
Щоквартальник «Духовні студії» видається філософами-релігієзнавцями Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова та іншими спеціально запрошеними науковцями як поліконфесійне наукове видання і розрахований передусім на працівників освіти. Засновниками часопису виступили НПУ ім. Драгоманова, Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв та історичний клуб «Планета». Авторами проекту є знані науковці і митці, зокрема, доктор філософських наук, член-кореспондент НАН України, академік Академії педагогічних наук України Віктор Андрущенко, доктор філософських наук, професор Віктор Бондаренко, доктор філософських наук, заслужений діяч науки і техніки України Володимир Бех, доктор філософських наук, професор Олександр Саган, кандидат історичних наук, заслужений журналіст України Анатолій Денисенко і заслужений діяч мистецтв України Василь Туркевич.
Серед 57 членів редакційної колегії видання бачимо імена письменників і громадських діячів Івана Драча та Бориса Олійника, доктора філософських наук, академіка НАН України, директора інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України Мирослава Поповича, доктора історичних наук, ректора Дипломатичної академії України при МЗС України Бориса Гуменюка, а також доктора історичних наук, професор, ректора Полтавського педагогічного університету ім. В. Короленка, академіка Академії педагогічних наук України Володимира Пащенка.
Автори «Духовних студій» висловили готовність надавати можливість розповідати про себе на шпальтах часопису представникам конфесій, з тим щоб читачі отримували достовірну інформацію безпосередньо «з перших рук». Це, на думку творчого колективу, сприятиме виданню у здобутті ним визнання серед студентів та викладачів-релігієзнавців, а також розширить читацьку авдиторію «Духовних студій» за рахунок вірян, які виявляють інтерес до питань сучасних міжцерковних стосунків, історії та перспектив розвитку теологічної, філософської і церковно-соціальної думки.
Учасники круглого столу з нагоди презентації нового видання висловили сподівання, що часопис «Духовні студії» стане майданчиком для спілкування між представників різних віросповідань, та запропонували залучити до роботи редакційної колегії також і представників богословських академій, які користуються авторитетом серед світської наукової спільноти Україні.
Департамент інформації УГКЦ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»