У Харківському екзархаті провели Єпархіальний собор
Понеділок, 15 грудня 2014, 06:54 13 грудня 2014 року Божого у смт Покотилівка, що поблизу Харкова, при василіанському монастирі відбувся Собор Харківського екзархату «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». У Соборі взяли участь духовенство та миряни з усіх парафій екзархату.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Харківському екзархаті провели реколекції для священників та їх родин
- Глава УГКЦ у Полтаві: «Перемога потребує переможців, які є морально вищі за наших нападників»
- Відбулася перша катехитична зустріч для дітей, які приходять до харківського собору УГКЦ по гуманітарну допомогу
Праця розпочалася Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив владика Василь (Тучапець), Екзарх Харківський, у храмі Покрови Пресвятої Богородиці у смт Покотилівка. У своїй проповіді владика закликав кожного трудитися над розвитком наших парафій, щоб вони дійсно могли бути в повному розумінні того слова – «живими», діяльними, світлом правди, добра та Божої любові, яка сьогодні так необхідна для зміни свідомості нашого суспільства і тих людей, яким ми покликані служити. Також єпископ побажав всім Божого благословення і присутності Святого Духа.
Відкриваючи Собор, Екзарх коротко, послідовно та систематично охарактеризував пріоритетні напрямки розвитку «живої парафії», а тоді зупинився на першому з них. У своїй першій доповіді єпископ говорив про важливість знання Біблії у служінні священика та мирянина, про важливість проповідування, дав поради, як пожвавити парафіяльне життя через створення біблійних гуртків, які б дали можливість розкрити більше Слово Боже та пізнати Святе Письмо, розкрив поняття керигми та ключових аспектів проповіді на основі документу Папи Франциска «Радість Євангелія».
У наступній доповіді «Катехитичне навчання як одна з головних, визначальних та пріоритетних умов розвитку живої парафії» с. Марія Шершень зі Згромадження сестер святого Йосипа ОПДМ закликала подолати всякі стереотипи релігійності та через катехитичне навчання в парафіях створити «живу» духовність, яка би стала визначальним фундаментом у побудові християнської свідомості, буття та ідентичності у цілій Христовій Церкві. Монахиня поділилася особистим досвідом, розкривши критерії за якими повинен жити правдивий катехит для того, щоб, за словами Папи Франциска, «ми могли бути катехитами, а не працювати ними», щоб цілком і повністю сповняти життєву місію Церкви, до якої нас покликав сам Господь Бог. Сестра наголосила також на важливості в парафіях організації дитячих Божественних Літургій, де б діти самі безпосередньо могли брати активну та живу участь у богослужінні.
Наступний доповідач, отець Олександр Дядя, у своїй доповіді «Медичне капеланство у контексті соціального служіння в живій парафії» поділився своїм капеланським досвідом з усіма учасника Собору. Зокрема, священик розповів про діяльність створеного ним Консультаційно-просвітницького центру для роботи з алкозалежними та співзалежними особами, що діє у м. Суми. Також відзначив, зважаючи на сучасну ситуацію, військові дії, які ведуться у східних областях України, на важливість надання Церквою кваліфікованої та фахової психологічної допомоги пораненим, родинам загиблих солдатів та особам, які постраждали від наслідків повноцінної війни.
Отець Ігор Табака у доповіді «Військове капеланство у контексті соціального служіння в живій парафії» розповів про ключові принципи та способи військового капеланського служіння в мирний, воєнний та поствоєнний час. «Ми повинні зробити все для того, щоб забезпечити духовні потреби наших вояків у цей важкий час для кожного з нас», - зауважив священик на завершення доповіді.
Отець Сергій Коваль у доповіді «БФ «Карітас»: соціальна допомога біженцям як один зі способів сучасної місії Церкви» охарактеризував створення та діяльність Фонду у межах Харківського екзархату.
Після кожної доповіді були тривалі дискусії, священики та вірні давали свої пропозиції, як оживити парафіяльне життя, ділилися досвідом. Опісля всі учасники почали роботу в чотирьох групах, під час якої кожен мав можливість внести свої пропозиції для оживлення парафіяльного життя. Підсумки роботи в групах були озвучені у формі пропозицій керівниками груп.
Закінчив свою роботу Собор Молебнем до Пресвятої Богородиці.
о. Максим Кролевський, секретар Собору
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»