У Бучацькій єпархії провели конференцію про трагедію Голокосту
П'ятниця, 25 січня 2013, 20:03 Історичну конференцію під назвою «Через знання про трагедію Голокосту – до повернення історичної пам'яті та людської єдності» проведено в Чорткові, в управлінні Бучацької єпархії УГКЦ, 24 січня 2013 року. Того дня у великому актовому залі єпархіального управління зібралися дослідники подій Голокосту в південних районах Тернопільської області з Києва, Тернополя, Заліщик, Борщева, Товстого, Чорткова: історики, краєзнавці, викладачі гуманітарних дисциплін, студенти навчальних закладів краю, журналісти, правозахисники, представники закладів культури, члени громадських організацій та духовенство.
Історичну конференцію під назвою «Через знання про трагедію Голокосту – до повернення історичної пам'яті та людської єдності» проведено в Чорткові, в управлінні Бучацької єпархії УГКЦ, 24 січня 2013 року. Того дня у великому актовому залі єпархіального управління зібралися дослідники подій Голокосту в південних районах Тернопільської області з Києва, Тернополя, Заліщик, Борщева, Товстого, Чорткова: історики, краєзнавці, викладачі гуманітарних дисциплін, студенти навчальних закладів краю, журналісти, правозахисники, представники закладів культури, члени громадських організацій та духовенство.
Із привітальним словом до присутніх звернувся Владика Дмитро (Григорак), Єпарх Бучацький. Конференцію приурочено до 70-х роковин трагедії галицького єврейства (Голокосту, Катастрофи, Шоа) у 1941 – 1944 роках, зокрема знищення єврейського гетто в Чорткові 1943 року.
Доповідачі порушували, зокрема, питання про роль духовенства у справі порятунку євреїв у роки Голокосту. Студентка Чортківського педагогічного училища імені Олександра Барвінського Світлана Дутчак у власному дослідженні «Свідчення очевидців про події Голокосту 1941 – 1944 років у містечку Товстому Тернопільської області» розповіла про отця Антона Навольського, удостоєного почесного звання Праведника народів світу за порятунок багатьох євреїв.
Ці трагічні події 70-річної давнини можна вважати однією з найбільших гуманітарних катастроф, що будь-коли сталися в нашому краї. Належить також визнати, що пам'ять про цю сторінку історії досі належним чином не збережено. Втрата сотень тисяч людських життів, матеріального культурного спадку - незворотна. Але пам'ять про них належить повертати свідомо, відповідально, крок за кроком. Можна вважати, що через осмислення нелегкого вантажу пам'яті про Голодомор, сталінські репресії та Голокост лежить шлях утвердження гуманістичних цінностей в українському суспільстві.
Конференція не є частиною якогось проекту. Її проведення організаційно не підтримували та не фінансували ні органи влади, ні міжнародні організації, ні благодійні фонди, ні комерційні структури, ані поодинокі фізичні особи. Вона проводилася завдяки підтримці єпархіального управління Бучацької єпархії УГКЦ.
Ініціатор конференції – громадська організація „Гельсінська ініціатива-ХХІ”, котра є членом Української Гельсінської спілки з прав людини.
За матеріалами конференції „Гельсінська ініціатива-ХХІ” планує видати збірку наукових доповідей, котру буде передано й до Музею політичних репресій, який створено в приміщенні єпархіального управління Бучацької єпархії.
Повідомили у прес-службі Бучацької єпархії
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»