Турбота про емігрантів, потреба духовних отців та цінність споглядального життя
Вівторок, 19 жовтня 2010, 23:02 Такими були три головні теми, які розвинув у своєму виступі на пленарному засіданні Синоду Єпископів Католицької Церкви, присвяченому Близькому Сходові, Преосвященний Владика Богдан (Дзюрах), керівник Адміністрації Патріаршої курії, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ. Торкаючись «надзвичайно важливої проблеми еміграції», Владика Богдан, зокрема, сказав: «Хочу висловити глибоку вдячність латинським єпископам за дружній прийом, з яким вони зустрічають наших вірних, та за турботу, яку вони їм виявляють, але...
Такими були три головні теми, які розвинув у своєму виступі на пленарному засіданні Синоду Єпископів Католицької Церкви, присвяченому Близькому Сходові, Преосвященний Владика Богдан (Дзюрах), керівник Адміністрації Патріаршої курії, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.
Торкаючись «надзвичайно важливої проблеми еміграції», Владика Богдан, зокрема, сказав: «Хочу висловити глибоку вдячність латинським єпископам за дружній прийом, з яким вони зустрічають наших вірних, та за турботу, яку вони їм виявляють, але, очевидно, тут не йдеться лише про забезпечення «приміщення для богослужень» та «зміцнення – цитую Робочий документ Синоду – зв’язку з вірними Східних Католицьких Церков в країнах еміграції», але про щось набагато важливіше і глибше».
Далі доповідач розвинув свою думку, базуючись на понятті духовного батьківства ієрархів. На думку представника УГКЦ, «єпископи, виконуючи своє служіння, не можуть обмежуватися лише цими гарантіями [запевненими їм з боку латинських співбратів] чи тим більше – звичайними «відвідинами». Запитую: чи батько може сповнити свої природні завдання щодо своїх дітей, які перебувають далеко, за посередництвом простих «відвідин»? Відповідь надто очевидна, щоб її пояснювати ширше».
Підсумовуючи свої роздуми з цієї проблематики, Владика Богдан звернувся до Святішого Отця Венедикта XVI та близько 270 учасників Асамблеї з конкретною пропозицією: «Відповідально дослідити цю тему духовного батьківства Патріархів і єпархів та визначити правові й організаційні засоби, які завдяки тісній співпраці з місцевими ординаріями приведуть до ефективного здійснення їхнього служіння в місцях, де проживають їхні вірні».
Крім того, у своєму виступі, опублікованому також у газеті «L'Osservatore Romano» за 16 жовтня ц.р., Владика Богдан запропонував усім учасникам звернути особливу увагу на підготовку духівників для семінарій та формаційних домів монаших чинів та згромаджень, «цих цінних та незамінних осіб в плеканні покликань» та на важливість існування і розвитку у Церкві споглядальних монастирів – «особливо дорогоцінного дару», які виступаючий, цитуючи Слугу Божого Митрополита Андрея, назвав «легенями життя Церкви».
Як ми уже повідомляли, від 10 до 24 жовтня 2010 року у Ватикані проходить Спеціальна асамблея для Близького Сходу Синоду Єпископів Католицької Церкви. Її тема: «Католицька Церква на Близькому Сході: сопричастя та свідчення». До участі у роботі Асамблеї запрошені представники УГКЦ: Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, та Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ. Їх, разом з чотирнадцятьма іншими кардиналами, архиєпископами, єпископами та священиками, окремо запросив Вселенський Архиєрей Венедикт ХVІ.
Зустріч з Папою Венедиктом ХVІ
Департамент інформації УГКЦ
Фото Синоду Єпископів на тему Близького Сходу на сайті www.photovat.comЗустріч з Папою Венедиктом ХVІ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»