Церкви Центральної та Східної Європи говорять про мігрантів
П'ятниця, 17 вересня 2010, 11:53 Цими днями в Центрі науки й культури богословського відділення Опольского університету що в польському містечку Камєнь Шльонський відбувається міжнародна екуменічна конференція «Міграція у Центральній та Східній Європі. Проблема примирення та співіснування культур».
Цими днями в Центрі науки й культури богословського відділення Опольского університету що в польському містечку Камєнь Шльонський відбувається міжнародна екуменічна конференція «Міграція у Центральній та Східній Європі. Проблема примирення та співіснування культур».
У роботі екуменічної конференції беруть участь представники Римсько-Католицької Церкви, Української Греко-Католицької Церкви, Православних Церков, Євангелічно-Лютеранської Церкви, а також представники Комісій у справах мігрантів в Європі (Брюссель), Польського національного бюро Верховного комісара ООН у справах біженців, Відділу міграційної політики Міністерства внутрішніх справ Польщі, різних суспільних та гуманітарних організацій, які займаються проблематикою міграції в Європі.
З благословення Блаженнішого Любомира Українську Греко-Католицьку Церкву представляють о. Василь Поточняк, генеральний секретар Пасторально-місійного відділу УГКЦ та о. Ігор Шабан, голова Комісії християнської єдності.
Крім пленарних засідань відбувся семінар на тему «Відношення церков до міграції». З доповіддю на цю тему виступив о. Василь Поточняк, який розповів про працю, яку розвиває УГКЦ у цьому напрямку дбаючи про душпастирську опіку греко-католицьких емігрантів у країнах Європи. Також о. Василь торкнувся проблеми адаптації й інтеграції мігрантів у нове для них культурне середовище.
Конференція організована міжнародною групою «Примирення — завдання Церков в Україні, Білорусі, Польщі й Німеччині».
До 18 вересня представники різних деномінацій розглядатимуть біблійні, богословські, пастирські, демографічні, економічні та політичні аспекти міграції у Європі.
Повідомив о. Ігор Шабан
Довідка: Міжнародна екуменічна робоча група «Примирення» існує вже понад 10 років. Група об'єднує офіційних представників православних, лютеранських, римсько-католицьких та греко-католицьких Церков Центральної та Східної Європи. Декілька разів на рік представники цієї групи (делегати Церков) зустрічаються для обговорення сучасних екуменічних справ. Головною метою групи є досягнення примирення між народами та Церквами.
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»