Церква ініціювала діалог між парламентарями України та Німеччини у сфері міграції
Понеділок, 05 березня 2012, 11:36 «Київські діалоги» на тему міграції, що відбулися у Берліні, завершилися парламентським сніданком у Бундестазі, у якому взяли участь німецькі та українські депутати, а також експерти у сфері міграції. Під час цієї зустрічі було обговорено основні висновки дводенної роботи та сформульовано напрямки дальшої співпраці.
«Київські діалоги» на тему міграції, що відбулися у Берліні, завершилися парламентським сніданком у Бундестазі, у якому взяли участь німецькі та українські депутати, а також експерти у сфері міграції. Під час цієї зустрічі було обговорено основні висновки дводенної роботи та сформульовано напрямки дальшої співпраці.
Зустріч розпочалася вступним словом керівника «Реновабісу» о. Штефана Дартмана, SJ, який підкреслив особливу роль Церкви у сфері міграції: «У Німеччині не дуже популярно порушувати гострі питання щодо захисту мігрантів. Щоб вони не замовчувалися, Церква зобов’язана їх піднімати. Саме тому ми тут зібралися... В українському суспільстві Церква посідає особливе місце. Зокрема, УГКЦ виконує роль своєрідного орієнтира з багатьох соціальних питань».
Андрій Васькович, президент МБФ «Карітас України», окреслив ключові соціальні проблеми, пов’язані з міграцією, зокрема: ситуацію дітей мігрантів, догляд за літніми членами їхніх родин, проблеми реінтеграції тих, хто повернувся.
За словами Тараса Стецьківа, народного депутата України, одним із шляхів розв’язання викликів міграції є спільна робота законодавців обох країн над врегулюванням міграційних потоків. «Ми вважаємо, що потрібно ініціювати діалог на міждержавному рівні, зокрема через українсько-німецьку міжпарламентську групу. Її потенціал використовується недостатньо. Думаю, що навесні ми могли б спробувати організувати першу зустріч. Власне, ми вже досягли попередньої домовленості про це під час парламентського сніданку в Бундестазі», - наголосив народний депутат.
Барбель Кофлер, депутат Бундестагу, учасник міжпарламентської групи, висловила готовність активно включитися до такої роботи. «Переконана, що користь від такої роботи отримають усі учасники», - зазначила депутат.
На думку Григорія Селещука, голови Комісії УГКЦ у справах мігрантів, порядок денний для міжпарламентської групи повинна готувати українсько-німецька експертна група у сфері міграції. «Адже перед нами стоїть надскладне завдання – знайти нові шляхи регулювання міграційних процесів», - зазначив він. Свою зацікавленість щодо участі в роботі експертної групи висловили д-р Гайке Дьоренбахер, виконавчий директор Німецького товариства Східноєвропейських досліджень, та Ірина Підлуська, виконавчий директор фонду «Відродження».
Григорій Селещук підкреслив, що «Україна має сформулювати власне бачення, з яким вона б могла вступати у міжнародний діалог. У центрі має бути людина, як першого дня зазначав Владика Йосиф (Мілян)».
Наступний раунд дискусії відбудеться під час круглого столу «Обличчям до людини: Церква і Держава на служінні емігрантам», що відбудеться 15 березня 2012 у Києві. Серед учасників круглого столу – Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава і Отець УГКЦ, Петро Стецюк, суддя Конституційного Суду, Оксана Іванкова-Стецюк, старший науковий співробітник Інституту народознавства НАН України, Павло Садоха, голова Спілки українців Португалії, Ігор Марков, директор Лабораторії соціальних досліджень, керівник сектору етносоціальних досліджень Інституту народознавства НАН України.
До числа учасників круглого столу запрошено представників релігійних організацій, керівників державних структур, політиків, дипломатів, науковців-дослідників, практичних виконавців у державних структурах, лідерів громадських організацій.
Відеозвіт про «Київські діалоги» дивіться тут.
Повідомив Григорій Селещук
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»