Церква намагається зробити світ кращим: Екологічні місії у м. Галич
Понеділок, 08 грудня 2014, 15:36 В п’ятницю, 5 грудня, у м. Галич відбулися екологічні місії, які проводяться Бюро УГКЦ з питань екології від початку осені в усіх єпархіях та екзархатах, маючи за мету в контексті стратегії Церкви «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом» через поширення екологічного вчення Церкви спричинитися до оживлення християнських громад і позитивних змін у суспільстві, роблячи їх місцем реальної присутності Творця та життя Пресвятої Трійці.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- «Метаноя» знову перемінює серця. У Крилосі пройшов духовно-екологічний табір
- Завершився екологічний табір «Зелен-світ» у хорватському містечку Селіне
- «Сади Перемоги» започаткували в Одеському екзархаті
На запрошення місцевої церковної та державної влади разом з о. Михайлом Дзулем, екореферентом Івано-Франківської архієпархії, до проведення місій долучився також п. д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології.
Місії розпочались Святою Літургією у храмі Різдва Христового м. Галича, яку очолив о. Ігор Броновський, декан Галицький, у співслужінні з священиками протопресвітеріату, серед яких також і о. Василь Заверач, референт Бюро УГКЦ з питань екології Галицького деканату. Опісля до присутніх, серед яких були також і вірні з сусідніх сіл, очільник Екобюро УГКЦ звернувся з екологічною катехизою на тему християнської відповідальності за створений Богом світ.
Наступною точкою екомісій стала зустріч з головами населених пунктів Галицького району, в якій взяло участь близько 50 представників органів місцевого самоврядування, а також душпастирі галицького деканату. На початку до присутніх звернувся п. Володимир Шеремета, представивши мету та основні завдання екологічних місій Церкви, якими: «Церква не має наміру перейняти обов’язки влади чи державних природоохоронних інституцій, але, в рамках своє компетенції і місії у справі спасіння людини, хоче внести автентичну лепту у вирішення вагомих екологічних проблем і кризових явищ, адже всі вони спричинені передусім кризою екології людської душі та належного відношення до Бога».
Очільник Бюро УГКЦ розповів про ключові моменти діяльності церковної екологічної інституції, яку він очолює, а також озвучив очікування стосовно потенційної співпраці у справі збереження Божих дарів природи на місцевому рівні. Особлива увага була звернена не необхідність впровадження централізованого збору сміття та каналізації у кожному населеному пункті, а також посилення роз’яснювальної роботи стосовно сезонних підпалів сухої рослинності, а також контролю та накладання передбачених чинним законодавством штрафних санкцій на відповідних екологічних грішників.
Священик Михайло Дзуль, референт Бюро УГКЦ з питань екології Івано-Франківської архієпархії, презентував демонстраційну валізку з різними приладами та технічними засобами, використовуючи які кожна людина може суттєво знизити рівень споживання енергії, тепла, палива, води тощо, а також робити суттєві фінансові заощадження та зменшувати особисте негативне навантаження на природне довкілля, що призводить до загрози всьому живому і самій людині.
Черговим пунктом екологічних місій стала Галицька загальноосвітня школа №1. Школярі мали змогу застановитися над ключовими екологічними проблемами сучасності та задуматися над своїм особистим ставленням до того чи іншого кризового екологічного явища, а також над питанням, що може і має робити кожен для того, щоб світ, в якому ми живемо, став кращим? Відповідь виявилась дуже простою – потрібно постаратись стати кращим кожному зокрема, як назагал, так і в нашому ставленні до створеної Богом природи. Поряд з цим була прийнята спільна постанова стартувати ініціативу по збору макулатури, що дасть змогу спасти життя дерев, зменшити забруднення довкілля, а виручені кошти будуть передані на потреби захисників нашої Батьківщини.
Бюро УГКЦ з питань екології висловлює вдячність за організаційну підтримку екологічних місій, які були проведені в м. Галичі отцю-декану Ігору Броновському та голові Районної ради п. Петру Стрембіцькому.
Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»