"Це початок святкування 225-ї річниці семінарії Святого Духа", - Владика Ігор
Вівторок, 26 серпня 2008, 22:54 Сьогодні, 26 серпня 2008 року, з нагоди 225-ї річниці від заснування Львівської духовної семінарії Святого Духа відбулася зустріч випускників та колишніх працівників семінарії.
Слід зазначити, що з‘їзд випускників Львівської духовної семінарії відбувся вперше після її відновлення. Власне цим з‘їздом розпочато святкування 225-ї річниці семінарії. А саме святкування, яке відбудеться на початку листопада 2008 року, згідно слів о. Святослава Шевчука, планується провести в певних трьох вимірах, які би стосувалися трьох груп людей, а саме:
- випускників Львівської духовної семінарії, - тих, хто закінчив семінарію в навчальному корпусі, що знаходився в смт. Рудно та тих, хто закінчив навчання у новому навчальному корпусі, що по вул. Хуторівка, 35, м. Львів;
- львівської громадськості, свято для якої буде відкрито з причини того, що Львівська духовна семінарія була довгі роки одиноким інтелектуальним і культурним середовищем в Галичині, де плекалася музика, поезія, інші види мистецтва та, безсумнівно, духовне, національне і патріотичне життя;
- та інших семінарій в Україні, - оскільки Львівська духовна семінарія є найстаршою серед всіх інших, планується організувати фестиваль семінарійних хорів та таким чином відсвяткувати цей ювілей на міжсемінарійному рівні.
Після Літургії було відслужено панахиду за перших відновлювачів семінарії: Владику Филимона Курчабу та священнослужителів, які все своє життя на своїх плечах несли підпільну Церкву та готували священиків у підпіллі.
Відтак розпочався святковий фуршет, під час якого відбулася презентація другої частини книги о. Миколая Пристая "Львівська Греко-Католицька духовна семінарія", присвяченої «руднівському» періодові її історії, відкриття фотовиставки історії семінарії та показ фільму про будівництво нових приміщень семінарії, що по вул. Хуторівка, 35 у м. Львові.
Як зазначив отець-ректор Святослав Шевчук, "в цих всіх святкуваннях є одинока ідея, яку ми переслідуємо – це тяглість семінарії. Тобто, наша сьогоднішня семінарія не є якоюсь новоствореною структурою, а тою самою, яка зіграла важливу роль у формуванні галицького українства, яка пізніше була насильно закрита, і відтак знову відродилася. В нас є живі ланки, які єднають теперішню семінарію з тими спільнотами, які існували у передвоєнний час, а саме о. Микола Пристай. Тому, також, ми хотіли щоби в цьому контексті презентація його книжки та його особа прозвучали як свідоцтво єдності та тяглості, яку семінарія сьогодні продовжує".
"Це важливо, щоб пам’ятати про свою духовну «матір», яка відчинила багатьом вам ще іншу дорогу в житті та допомагає реалізувати Божий дар покликання у стані священства. Господь з своєї ласки підготовляє для священика один з найбільших дарів, котрий пропонує прийняти, а ми свідомі, що з цим даром потрібно працювати, приносити добрі плоди й, після закінчення мандрівки на землі, відповідати за його використання", - наголосив Владика Ігор у своєму слові до присутніх. Як зазначив архиєрей, завданням Христового священика є здобувати освячення власної душі й допомагати іншим в освяченні. Тому, потрібно звернути увагу на справедливість, милосердя й віру, бо це найважливіше для осягнення вічної нагороди в небі.
Тарас Гавришко
Прес-служба Львівської архиєпархії
Довідка:
Львівська духовна семінарія була заснована в листопаді 1783 року. За роки відновлення Львівська духовна семінарія мала 17 випусків. За ці роки семінарія випустила 673 студенти, з яких, станом на червень 2008 року, 539 стали священиками. На сьогоднішній день у семінарії навчається 240 студентів, включаючи підготовчий курс.
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»