Трудова міграція і сімейні кризи
Вівторок, 07 грудня 2010, 12:49 Днями в Українському католицькому університеті відбувся науковий семінар на тему трудової міграції і пов’язаних з нею сімейних криз. Організатором заходу виступив Інститут подружнього життя УКУ. До доповідей були запрошені були координатори проектів Комісії УГКЦ у справах мігрантів - Максим Бондаренко та Світлана Одинець. Модератором зустрічі виступив Петро Гусак, науковий працівник, заступник директора Інституту родини.
Днями в Українському католицькому університеті відбувся науковий семінар на тему трудової міграції і пов’язаних з нею сімейних криз. Організатором заходу виступив Інститут подружнього життя УКУ. До доповідей були запрошені були координатори проектів Комісії УГКЦ у справах мігрантів - Максим Бондаренко та Світлана Одинець. Модератором зустрічі виступив Петро Гусак, науковий працівник, заступник директора Інституту родини.
Основним пунктом роботи семінару стала дискусія щодо причин міграції і запитання про те, коли виїзд за кордон є виправданим.
"З досвіду моїх порадень можна сказати, що більшість з тих людей, хто причиною виїзду називає погане матеріальне становище у родині, підсвідомо має на увазі зовсім інше. Люди часто втікають від своїх чоловіка або дружини, від батьківських обов’язків, від себе, зрештою, бо не можуть розібратися у тому, ким вони є, і для чого живуть. Проте зовнішня причина у всіх однакова - гроші. Але комусь справді не вистачає на молоко, а комусь на нову машину, - вважає Максим Бондаренко, родинознавець. – Проте, ми ставимо перед собою за мету допомогти кожному, хто визнає, що потребує допомоги".
Водночас Світлана Одинець зосередилася на іншому аспекті теми - на стереотипізації соціального сирітства в українських мас-медіа.
"Українські ЗМІ протягом останніх двадцяти років транслюють одну і ту саму картинку - мати, або батьки і їдуть на заробітки. Дитина залишається під наглядом рідних, спочатку дуже сумує, потім робить виклик середовищу через поведінку. На додаток до матеріалу - коментар психолога, лікаря, вчителя, соціального працівника - кожен зі свого боку. Проте в цьому однотипному смисловому ряді, який щоразу дублюється, немає жодного нового сенсу. Українська журналістика не бачить ширшої проблематики теми, не аналізує її, не входить у реальну ситуацію, за якою десятки нюансів і підводних течій. Вся функція мас-медіа у цій темі зведена до одного - переписування і копіювання. Передостанній ефір програми «Розбір польотів» на Інтері за 29 листопада це ще раз довів (http://www.telekritika.ua/media-continent/kritika/teleprogram/2010-12-05/58093)».
Під час семінару більшість питань від слухачів стосувалися самого розуміння міграції як явища, і сім'ї – як спільноти.
За інформацією Комісії УГКЦ у справах мігрантів
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»