Традиційна проща до с. Пух в Німеччині
Вівторок, 07 липня 2009, 16:04 Напередодні дня Всіх святих українського народу, у суботу, 4 липня, з благословення Апостольського Екзарха Німеччини і Скандинавії Владики Петра (Крика) вчетверте відбулася проща до мощей блаженної Едігни – онуки київського князя Ярослава Мудрого.
Напередодні дня Всіх святих українського народу, у суботу, 4 липня, з благословення Апостольського Екзарха Німеччини і Скандинавії Владики Петра (Крика) вчетверте відбулася проща до мощей блаженної Едігни – онуки київського князя Ярослава Мудрого.
На баварській залізничній станції Фюрстенфельдбрук (Fürstenfeldbruck), що в 30 км від Мюнхена раннім ранком зібралася група свідомих українців з Мюнхена. Під проводом настоятеля кафедрального храму Покрова Пресвятої Богородиці і Святого Апостола Андрія Первозванного Української Греко-Католицької Церкви отця Володимира Війтовича та священників Андрія Дмитрика та Богдана Підлісецького вони вирушили до села Пух.
Блаженна Едігна є прикладом служіння людям та Господу Богу. Вона є спільною святою для України, Франції та Баварії. Ім’я онуки Ярослава Мудрого та дочки французької королеви Анни Едігни означає «надзвичайно достойна». За легендою, не бажаючи вийти заміж за нелюба, у 1074 році Едігна вирішила втекти до Києва і, прямуючи на Схід, залишилась у баварському селі. Протягом 35 років вона жила в дуплі велетенської липи біля місцевої церкви, молилася, займалася цілительством, учила людей грамоті. Едігна відійшла у вічність у 1109 році, а у 1120 була беатифікована церквою як блаженна.
Прочани йшли з хоругвами та хрестом на чолі колони, роблячи зупинки для спільної молитви та науки Божої. У складі групи були різні люди: і мешканці Мюнхена та його околиць українського походження, і молодь з України, і члени Союзу українських студентів у Німеччині, і сестри – монахині з Чину Святого Василія Великого. Йшли і українські сім’ї з малими дітьми. А найменшого прочанина батьки везли на дитячому візочку.
За три години спільної подорожі прочани отримали неповторні враження. Вони йшли, молилися, співали і просто спілкувалися між собою.
А біля католицької церкви Святого Себастьяна у Пуху (Puch) їх вітали мешканці села та інші прочани, що прибули автомобілями з Мюнхену, Регенсбургу, Нового Ульму, Штутгарту та Гальброну.
У старовинній церкві спільно з отцями Володимиром Війтовичом, Романом Врущаком, Андрієм Дмитриком, Іваном Мачужакок, Богданом Підлісецьким, Андрієм Пізьо та Олександром Сметаніним була відслужена Божественна Літургія. Як завжди, чудово співав мюнхенський кафедральний хор «Покров» під керівництвом Станіслава Чуєнка.
Тоді всі підійшли поклонитися до мощей блаженної Едігни, що покояться в срібній скрині біля церковного вівтаря. У церкві Святого Себастьяна знаходиться і українська ікона Ісуса Христа – подарунок Президента України Віктора Ющенка, котрий у 1997 році здійснив свою прощу до блаженної Едігни у село Пух.
Після Служби Божої прочани підійшли до старої липи біля церкви. Ще при житті Едігни біля згаданої липи збудували храм, в якому блаженна була потім похована. Онука Ярослава Мудрого відмовилася від світських благ, щоб служити Богові. Мешканці села Пух не тільки зберегли останки Едігни, але й піклуються про «тисячолітню липу», в дуплі якої жила донька французької королеви. Древнє дерево живе завдяки постійним піклуванням мешканців древнього баварського села і служителів Католицької Церкви.
Пам'ять про блаженну Едігну, за словами Глави Української держави Віктора Ющенка, «поєднує Україну, Німеччину та Францію, Схід і Захід Європи у найвищому духовному вимірі».
Дмитро Мірецький,
Фюрстенфельдбрук-Пух, Штутгарт (Німеччина)
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»