«Сім’я – колиска людства, яка потребує піклування, підтримки та захисту», – владика Богдан (Дзюрах)
Середа, 14 березня 2018, 15:57 «Сім’я – колиска людства, середовище плекання любові та тих фундаментальних чеснот, які мають вплив на усе подальше життя людини. З огляду на її цінність і важливість для народу і усього людства, сім’я потребує уваги, піклування, підтримки та захисту», - сказав владика Богдан (Дзюрах), секретар Синоду Єпископів УГКЦ, у своєму привітальному слові під час Всеукраїнського форуму сім’ї, який відбувається 14 березня у Києві в Українському домі.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Дві вулиці Києва можуть перейменувати іменами святих УГКЦ. Триває голосування
- У столиці «Карітас-Київ» підготував шелтер для біженців
- Врятувати Святу Софію
При цьому представник УГКЦ перерахував кілька сфер, де українські сім’ї сьогодні зазнають особливих викликів і труднощів. Першим викликом є міграція, коли «багато сімей роз’єднані, а відтак настає відчуження, яке нерідко закінчується розпадом сім’ї». Про це зауважив доповідач, пригадавши, що саме з цього болючого досвіду масової еміграції українських батьків на заробітки виникло явище соціального сирітства в нашому суспільстві.
Другим викликом для українських сімей стала військова агресія з боку Росії, яка змусила сотні тисяч українських родин покинути рідні домівки і шукати притулку в інших регіонах України. Владика Богдан із вдячністю згадав зворушливі прояви солідарності, з якими зустрілися родини переселенців у нових регіонах, назвавши це гідною похвали поведінкою великої української національної родини.
Третім викликом для наших сімей сьогодні, за словами Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ, є безпосередні рани, що їх завдають бойові дії на Сході України, а саме – тисячі вбитих, десятки тисяч важко поранених, сотні тисяч травмованих тілесно і душевно.
Окрім проблем, пов’язаних із сучасною економічною та політичною ситуацією в країні, а також з зовнішньою агресією проти нашої Батьківщини, секретар Синоду назвав ще одну загрозу, цього разу набагато масштабнішого характеру, а саме - «поширення руйнівних ідеологій, що скеровані проти об’явлених Богом сімейних цінностей і вдаряють в самі основи інституту сім’ї як Божої установи». Беручи до уваги, що сім’я за своєю природою є Божою установою, яка випереджує своїм існуванням усі інші людські спільноти, як от народ чи суспільство загалом, той, хто зазіхає на фундаментальні цінності, на яких будується сім’я, «кидає виклик самому Творцеві», - заявив промовець.
Владика поділився з присутніми своїми спостереженнями на канві представлених у ході Форуму соціологічних даних. Зокрема, він висловив сумнів, чи справді матеріальні труднощі лежать в основі небажання молодих батьків мати більше дітей: «Західні багаті суспільства не мають матеріальних труднощів, але, здається, і в них демографічна ситуація не найкраща». Єпископ поділився власним життєвим досвідом, бо належав до багатодітної сім’ї (шестеро дітей), яка з матеріальної точки зору жила не краще, ніж сьогоднішня пересічна українська сім’я. Значить, не обов'язково матеріальна вбогість є причиною того, що українські сім’ї є «убогими на дітей», зауважив секретар Синоду. Причина може полягати в глибшій, духовній сфері. Тому, на думку промовця, Церкви і релігійні організації мали б звернути більшу увагу на духовне виховання своїх вірних, адже, за словами св. Августина, «коли Бог на першому місці, усе є на своїх місцях».
Щоб запобігти згаданим негативним явищам та допомогти українським сім’ям долати виклики і труднощі сучасності, владика Богдан закликав до об’єднання зусиль держави, громадянського суспільства, Церков і релігійних організацій, «святим обов’язком яких є з благоговінням трактувати сім’ю як Божу установу та спільно послужити їй, адже вона так багато робить і так багато значить для суспільства, держави і країни».
На закінчення доповіді владика Богдан, від імені УГКЦ та його Глави Блаженнішого Святослава, подякував усім присутнім за те, що дотепер зробили і надалі роблять в цій ділянці, та висловив побажання, щоб цей Всеукраїнський форум сім’ї «став каталізатором ще більш масового, справді всеукраїнського руху задля захисту і промоції сім’ї та сімейних цінностей».
Департамент інформації УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»