Світ побачив першу в історії Церкви екологічну енцикліку «Laudato si»
Четвер, 18 червня 2015, 16:45 18 червня 2015 р. у Ватикані відбулась офіційна презентація першої в історії Церкви екологічної енцикліки Святішого Отця Франциска «Laudato si», яка перекладається як «Будь прославлений».-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Папа Франциск: «Під час подорожі до Канади я не переставав молитися за український народ»
- Владика Давид Мотюк: «УГКЦ в Канаді солідарна з корінними народами»
- «Метаноя» знову перемінює серця. У Крилосі пройшов духовно-екологічний табір
На 192 сторінках звичного для енциклік формату Папа Франциск представляє світу свою нову науку як посібник із «догляду за спільним домом, яким для нас є Земля». Вона складається зі вступу, шести розділів та двох завершальних молитов. Назва її інспірована і взята з відомого на весь світ твору «Laudato si', mi' Signore», відомого ще як «Гімн брату сонцю, або слава Творцеві світу».
Той факт, що ця перша в історії Церкви екоенцикліка вийшла з-під пера саме Папи Франциска, вкотре підтверджує, що Папа Берґольйо справді вірно дотримується обраної на початку його понтифікату лінії і намагається йти по-новому, але стежками св. Франциска з Асизу.
Методологія написання книги така, що, починаючи в першому розділі з опису конкретних сучасних екзистенційних соціально-екологічних викликів, Папа в наступних готує читача до сприйняття правди про людину та її місце серед створіння у світлі Писання та вчення Церкви, щоб найперше підвести до розуміння того, що екологічна криза глибоко закорінена у кризі екології людини і що вихід із неї на всіх рівнях починається з глибокого «екологічного навернення» до Бога. У двох останніх розділах Святіший Отець не залишає нас без відповідей на запитання: а що ж робити? Він дає практичні поради та вказівки щодо того, як потрібно жити, що робити та звідки черпати необхідну благодать для здійснення нашого спільного покликання «порати і доглядати» (пор.: Бут. 2, 15) Божий світ і для відвернення небезпеки самознищення людства.
Ексклюзивність книги полягає найперше в тому, що досі жоден Римський Архиєрей не присвячував питанням відповідальності за створіння цілу енцикліку.
У цьому новому документі Католицької Церкви, роз’яснюючи, що означає бути відповідальним за створіння в повному і властивому розумінні цього слова, Папа Франциск заторкує також такі актуальні біоетичні проблеми, як «ґендер», «аборт», «ГМО», «експерименти над ембріонами та тваринами» тощо.
Святіший Отець закликає всіх нас до вироблення нових звичок, «нових стилів життя» у Христі.
Із новою енциклікою Святішого Отця Франциска «Laudato si» вже можна ознайомитись у перекладі вісьмома мовами на офіційному сайті Римського Святого Престолу vatican.va.
Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»