Святий Престол в ОБСЄ: свобода релігії — важливий елемент суспільного життя
Четвер, 12 листопада 2020, 10:25 Постійний представник Святого Престолу при ОБСЄ підкреслив важливість забезпечити повне дотримання свободи віросповідання та закликав приділити більше уваги наслідкам заходів, запроваджених державами для боротьби з пандемією Covid-19.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Місія Святого Престолу в Україні
- МБФ «Карітас України» і Релігійна місія «Карітас-Спес України» надають притулок біженцям з Афганістану
- Святий Престол оприлюднив український переклад «Laudato si'»
Звертаючись до учасників 3-ї Додаткової наради з питань людського виміру (SHDM) в рамках ОБСЄ на тему: «Свобода релігії або переконань: роль цифрових технологій та суб’єктів громадського суспільства у сприянні цьому праву для всіх», що відбулася 9 листопада, монсеньйор Януш Урбанчик, Постійний представник Святого Престолу при ОБСЄ, наголосив на важливості дотримання релігійної свободи, що «є елементом особистої реалізації і внеском на користь суспільства».
Ватиканський дипломат підкреслив, що віра спонукає як окремих осіб, так і спільноти до шанування свободи думки, пошуків істини, особистої та суспільної справедливості та верховенства права. Це все є необхідним для справедливих стосунків між громадянами, установами та державами. У певних суспільствах, як зауважив доповідач, релігії й надалі вважаються джерелом нетерпимості, а не соціальної гармонії. «Ця ситуація, —наголосив він, — може сприяти поширенню негативного ставлення до релігій та віруючих, завдаючи шкоди добробуту цих людей та громад, а також суспільства загалом».
Висловлюючи позицію Святого Престолу, його представник зазначив, що держави-члени ОБСЄ повинні відкинути так званий «редукціоністський підхід або розуміння свободи релігії чи переконань», що «прагне звести релігії до приватної сфери». Такий підхід, за його словами, не здатний оцінити ні справжню суть свободи релігії чи переконань, ані ролі релігії для суспільства.
Представник Святого Престолу наголосив, що держави-члени ОБСЄ повинні бути пильними, щоб механізми реєстрації релігійних громад не перетворювались на «порушення свободи релігії або переконань» та шанували їхню автономію, гарантуючи їм вільний вибір, призначення та заміну керівників або прийняття рішення щодо їхніх внутрішніх правил, змісту їхніх переконань, їхньої структури або імені».
На завершення монсеньйор Януш Урбанчик закликав приділяти більше уваги наслідкам заходів, запроваджених державами в умовах триваючої кризи Covid-19. «Законодавці, — підкреслив він, — повинні завжди усвідомлювати серйозні наслідки, які ці норми створюють для релігійних спільнот, що відіграють важливу роль у боротьбі з кризою не лише завдяки своїй активній підтримці в ділянці охорони здоров’я, але й завдяки моральній підтримці та свідченням солідарності й надії».
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»