Священник УГКЦ став лауреатом нагороди «Людина польсько-українського поєднання»
П'ятниця, 18 жовтня 2019, 09:49 Митрофорний протоієрей Стефан Батрух, голова Фонду духовної культури прикордоння в Любліні, отримав звання «Людина польсько-українського поєднання», повідомляє Українська служба Польського радіо.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Гуманітарну діяльність громади собору Святої Софії в Римі відзначили під час церемонії нагородження премії «RomaBPA – Mamma Roma e i suoi Figli Migliori 2022»
- Блаженніший Святослав нагородив священників патріаршими грамотами за соціальне служіння
- Президент УКУ вручив Михайлові Яримовичу відзнаку доктора Honoris Causa
«Отець-митрат Стефан Батрух — це незламний піонер польсько-українського діалогу», — зазначив, вручаючи диплом, професор Марек Мельник із Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині.
Лауреата відзначили за ініціативу та опіку над Нагородою польсько-українського поєднання, за діяльність Фонду духовної культури прикордоння в Любліні, який протягом багатьох років організовує у Корчмині та інших місцях на польсько-українському кордоні Дні добросусідства. Це зустрічі та дні молитви за польсько-українське поєднання.
«Отець Стефан придумав Дні добросусідства, щоб долати кордони шляхом просування культури і музики двох народів. Завдяки цьому ми настільки зблизилися між собою, що зараз вже не треба віз між Україною та Польщею та ЄС. Мабуть, він один з перших ініціаторів відміни віз до Польщі», — сказав жартома професор Марек Мельник.
Іншим мотивом надання цієї нагороди отцю Батруху є збереження пам’яті про блаженного Омеляна Ковча, культ якого отець Стефан Батрух поширює в Польщі та Україні.
Дякуючи за нагороду, отець Стефан Батрух сказав, що ніколи не сподівався її отримати і що це для нього велика честь.
У соборі Святої Софії в Римі, де розпочалася дорога польсько-українського поєднання, вперше було прийнято рішення про вручення Нагороди людини польсько-українського поєднання. Вона вручатиметься щороку або кожні два роки особам, які мають виняткові заслуги для єднання між польським і українським народами. У капітулі — група теологів, серед яких є поляки та українці.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»