Священик Харківського екзархату взяв участь у навчальній подорожі до Німеччини
Понеділок, 24 листопада 2014, 12:04 Від 15 до 23 листопада священик Харківського екзархату о. Максим Кролевський перебував у навчальній подорожі до Німеччини, що мала за мету обмін досвідом служіння Церкви для збереження створіння. Так, 16 листопада в українській парафії, у церкві Святої Варвари (м. Відень) відбулася Божественна Літургія, яку очолив о. Тарас Шагала у співслужінні з працівниками екологічної інституції.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- «Метаноя» знову перемінює серця. У Крилосі пройшов духовно-екологічний табір
- Завершився екологічний табір «Зелен-світ» у хорватському містечку Селіне
- «Сади Перемоги» започаткували в Одеському екзархаті
Протягом наступних днів проводилися корисні зустрічі з цікавими особистостями, людьми, які радо ділилися своїм набутим досвідом, розробками та досягненнями в екологічній ділянці.
У понеділок, 17 листопада, розпочався освітній семінар для єпархіальних та екзархальних референтів Бюро УГКЦ з питань екології. Особливістю цього заходу є те, що він відбувається в Німеччині, де українські церковні екологи переймають довголітній досвід місцевої Церкви, яка вже близько півстоліття на інституційному рівні піклується про захист та збереження навколишнього середовища.
У перший день семінару його учасники ознайомились з основними принципами екологічного сертифікування ЕМАS, а також прикладами його застосування в будинку освітньої академії у Petersbergbei Dachau, де вони замешкали. Після обіду увазі учасників семінару була запропонована тема екологічного будівництва, унаочнена оглядом парафіяльного центру церкви св. Петра в Дахау, особливість якого полягає в нульовому рівні викидів вуглекислого газу (пасивний будинок).
Архітектор Роберто Гонцало розповів про переваги енергоефективного будівництва на прикладі свого дітища – парафіяльного центру, де відбувався захід. Зокрема увазі присутніх було представлено централізовану систему вентиляції з теплообміном, коефіцієнт корисної дії якої становить 93 відсотки, і яка є настільки розумною, що включається лише тоді, коли рівень вуглекислого газу в приміщенні починає перевищувати допустимий рівень.
Особливе зацікавлення присутніх викликало констатування професіонала стосовно того, що, маючи відповідні знання і провівши належне планування, будівництво пасивного будинку стане дорожчим всього близько на 5 відсотків у порівнянні зі звичайним, але насправді, в довгостроковій перспективі – набагато дешевшим, адже такий будинок здатний цілком відмовитись від будь-якої системи опалення. Достатньо буде тепла, яке виділяють наявні тут побутові прилади та його мешканці.
Програма семінару, який буде тривати до кінця тижня, є дуже насиченою і передбачає різні освітні заходи та ознайомлення з важливими прикладами управління Божими дарами та бережливого ставлення церковних установ щодо природного довкілля. Поряд з тематикою богословсько-етичних основ служіння Церкви для збереження створіння на порядку денному буде стояти детальніше знайомство з завданнями та ключовим сферами діяльності німецьких єпархіальних референтів з питань екології, а також питання енергоефективності та використання альтернативних джерел енергії. З-поміж іншого, в рамках програми відбудеться зустріч з провідним богословом – фахівцем у сфері сучасної екологічної етики професором Маркусом Фогтом, а також з керівництвом відділу енергоефективності Міністерства економіки Баварії.
У наступних навчальних днях відбулась зустріч єпархіальних референтів Бюро УГКЦ з питань екології із заступником міністра Мінекономіки Баварії, а також керівником департаменту енергоефективності та енергозбереження відповідного міністерства. Присутні сторони обговорили тему енергетичної політики Німеччини та Баварії, а також застановились над питанням перспектив дружньої до довкілля та справедливої стосовно людей енергетичної політики України. Німеччина загалом і Баварія зокрема є гідними наслідування зразками енергетичної політики і ефективного використання природних дарів. Так наприклад, вже сьогодні 34% електроструму країни генерується завдяки відновлювальним джерелам енергії, а до 2021 їх частка має становити 50%.
Окремий акцент у дискусії був поставлений на питання співпраці держави та Церкви у сфері екологічної освіти для енергоефективної поведінки та відповідального управління природними дарами. Чиновниками Міністерства було підкреслено особливе значення Церкви у процесі суспільного діалогу та формування стійкої екологічної культури.
Опісля єпархіальні референти УГКЦ зустрілися з владикою Петром (Криком), Апостольським екзархом УГКЦ для Німеччини та скандинавських країн, колишнім головою екологічної комісії Синоду Єпископів УГКЦ і спільно з ним відслужили молебень до Бога-Творця, молячись за збереження створіння, а також за дар Божого миру в людських серцях, сім’ях, суспільстві, всьому світі, а особливо в Україні.
Прес-служба парафії Пресвятої Тройці, м. Полтава
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»