Століття церкви у Делятині Коломийсько-Чернівецької єпархії
Четвер, 07 травня 2009, 17:58 Греко-католицька громада смт. Делятин відсвяткувала століття церкви Святого Великомученика Юрія. На урочистості завітав Преосвященний Владика...
Греко-католицька громада смт. Делятин відсвяткувала століття церкви Святого Великомученика Юрія. На урочистості завітав Преосвященний Владика Миколай (Сімкайло), Єпарх Коломийсько-Чернівецький.
В пастирському слові Владика Миколай звернувся до присутніх із настановою зберегти неушкодженою святу віру, за прикладом Великомученика Юрія, сміливо поборювати зло, всім своїм серцем бажати виконати дві заповіді любові. Воднораз Владика підкреслив жертвенну працю підпільних священиків: о. Михаїла Косила та отців студитів.
Зворушливим виявився спогад єпарха про те, як ще багато років тому йому довелось відвідувати Любіжню із Преосвященним Владикою Павлом Василиком та підпільно відправляти Святу Літургію в домі о. Павла Менделюка.
Владика Миколай подякував за ревну працю священикам та вірним Делятинської парафії і нагородив подячною грамотою о. Павла Менделюка, вихідця із Любіжні за жертвенність для церкви.
Під час Святої Літургії Преосвященному Владиці Миколаю співслужили о. Богдан Іванюк, декан Яремчанський, о. м. Іван Бойко, декан Ланчинський, о. Іван Качанюк, декан Тисменичанський та священики навколишніх парафій.
Вірні отримали Архієрейське благословення через помазання освяченою олією та були окроплені свяченою водою.
Інформацію надавав о. Петро Голіней,
прес-секретар Яремчанського деканату
Довідка: Церква Св. Великомученика Юрія знаходиться на віддалі 5 км. від центру Делятина на лівому березі ріки Любіжня; мурована, розмірами 10x7. На початку XX ст. Делятинський присілок Любіжня являв собою сукупність селянських господарств кількістю 10-15 дворів. Назва присілку пішла від однойменної річки, яка, протікаючи між горою Страгора і гірським масивом Карпатський Ґорґан, впадає у р. Прут поблизу центра Делятина. У 1909 році в Любіжні постала богослужбова каплиця Св. Великомученика Юрія, яку побудував своїми коштами житель присілка Василь Боднарук з дружиною Магдалиною. Подружжя Василя і Магдалини було досить заможним, через те, що мали значну кількість ґрунтів та лісу у своїй власності. Але оскільки подружжя було бездітним, то одержані кошти за землю по котрій Делятинська міська влада провела дорогу до Любіжні, Боднаруки використали для будівництва богослужбової каплиці. До 40-х років XX ст. церква Св. Великомученика Юрія вважалась богослужбовою каплицею. Богослужіння відбувались тільки три рази на рік: на Свято Великомученика Юрія; Пророка Іллі, та Собор Івана Хрестителя. На Юрія відбувалось храмове свято, на Іллі після Літургії відправляли панахиду за померлих фундаторів, а на Собор Івана Хрестителя тільки посвячували воду. На початку 40-х років із збільшенням жителів присілка Любіжня священики, які служили в Делятині почали частіше відправляти Св. Літургії. Періодичність відправ з часом дійшла до одного разу на місяць. 1944 року з приближенням фронтових баталій Другої Світової війни до Делятина, відбулось багато змін у богослужбових розпорядках Делятинської парафії. Особливо цікавою виявилась згадка про великодні свята 1944 р. Оскільки на той час в місті Делятин йшли сильні бої, то його мешканці були всі евакуйовані, хто до Красної, хто до Дори, а решта в Любіжнянській околиці. Тодішній парох Делятина о. Захар Золотий всі богослужіння Страсної седмиці і Пасхальні урочистості відбув саме в Любіжнянській святині. З утвердженням радянської влади у Галичині наступила заборона на богослужби в церкві Св. Юрія, а над самою святинею нависла загроза руйнування, але всемогутній Творець захоронив її від знищення. На кінець 80-х рр. XX ст. жителі Любіжня домоглися відкриття свого храму. В процесі легалізації УГКЦ церкву повернуто греко-католицькій громаді.
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»