Спадщина УГКЦ поки недосліджений феномен у контексті європейської культури, – професор США
Четвер, 09 червня 2011, 22:32 Спадщина УГКЦ, як феномен європейської культури, ще абсолютно не досліджена. Це не вузька сфера дослідження, а широкий простір, який має безліч вимірів – від історичного аж до мистецького. Вона могла б стати центром наукових досліджень на Гуманітарному факультеті УКУ.
Спадщина УГКЦ, як феномен європейської культури, ще абсолютно не досліджена. Це не вузька сфера дослідження, а широкий простір, який має безліч вимірів – від історичного аж до мистецького. Вона могла б стати центром наукових досліджень на Гуманітарному факультеті УКУ.
Таку думку висловив професор історії богослов’я Католицького університету Нотр-Дама (США) о. д-р Юрій Аввакумов 8 червня під час наукового семінару в УКУ «Ідея Гуманітарного факультету».
«Ідея Гуманітарного факультету в УКУ – це відчуття і співпереживання творчої напруги між двома великими ідеями – ідеєю християнства та університету, – вважає декан Гуманітарного факультету, історик Ігор Скочиляс. – Ми формуємо навчальний процес, спираючись на мовний інструментарій, зокрема класичні мови, сучасні західні, церковнослов’янську. Наша мета - дати не лише ґрунтовні знання, а й універсальні. Таким чином, ми намагаємося відповідати і реагувати на суспільні проблеми».
На думку ректора УКУ, о. д-ра Бориса Ґудзяка, лідер гуманітарного процесу повинен відчитувати різні знаки і символи – тексти і також обличчя, образи, символи культур. «Я б хотів, щоб Гуманітарний факультет УКУ був місцем цілісного підходу, де є серйозне реальне бачення дійсності, глибоке розуміння символу, відчуття людини і людського пережиття», – наголосив ректор.
У перспективі розвитку Гуманітарного факультету – створення кафедри методології історії та окремої програми досліджень у контексті християнської культури.
Варто зазначити, що на сьогодні існує п’ять кафедр Гуманітарного факультету – кафедра класичних, візантійських і середньовічних студій, кафедра світової історії нового і новітнього часу, кафедра нової і новітньої історії України, кафедра загальної та соціальної педагогіки та кафедра журналістики. Також діє магістерська програма з історії та журналістики.
Прес-служба УКУ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»