Служіння для екологічного навернення та плекання культури бережливого ставлення до лісу
Вівторок, 25 лютого 2020, 12:15 У рамках підготовки до Великопісної екологічної ініціативи 2020 hjre 20 лютого в Івано-Франківську відбулася І квартальна зустріч єпархіальних та екзархальних референтів Екобюро.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Представники молодіжних спільнот Львівської архиєпархії взяли участь у «Дні екологічного навернення»
- Про відновлення капеланського служіння у Пенітенціарній системі говорили у Києві
- Про відновлення капеланського служіння у пенітенціарній системі говорили в Києві
Основною темою зустрічі було плекання суспільної культури бережливого ставлення до лісу та підготовка до Великопісної ініціативи.
Після спільної молитви та вступного слова керівника Екобюро проф. д-ра Володимира Шеремети, духовними імпульсами поділився о. Михайло Дзуль, референт Івано-Франківський, котрий порушив питання духовної кризи особистості в контексті екологічного служіння.
Далі естафету перейняв гість зі Львова, канд. с/г наук виконавчий директор ГО «ЛіС» Дмитро Карабчук, котрий представив дві доповіді на тему «Ліс і лісоуправління» та «Роль громадськості у збереженні лісу». У першій доповіді-презентації п. Дмитро порушив питання ролі лісу в процесі кліматичних змін та представив основні принципи сталого лісокористування. Друга частина стосувалася більш практичної площини, в якій доповідач навів приклади виявлення незаконних вирубувань, порушення правил транспортування деревини та втручання громадськості в ці процеси. Зокрема, референти довідалися, що досить гостро перед громадськістю на сьогодні стоїть питання ведення лісового господарства та збереження пралісів у Карпатах. Також доповідач поінформував священнослужителів про запровадження електронного обліку заготовленої деревини за допомогою пілотного проєкту Держлісагенства «Ліс у смартфоні», який дозволяє мати вільний доступ до інформації про проведення лісозаготівлі на певній ділянці.
Після обідньої перерви через скайп-включення к. геогр. н. Катерина Полянська представила тему «Проблеми топінгу та їх можливі рішення».
Екологиня Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» зазначила, що кронування (топінг) є шкідливим для дерев з огляду на грубе втручання в біологічний ритм дерева та порушення обміну речовин, внаслідок чого дерево з достатнім запасом поживних речовин ще має шанс вижити, натомість слабше – гине. Зокрема, пані Катерина наголосила, що на всій території України діють «Правила утримання зелених насаджень в населених пунктах України», згідно з якими дозволено обрізати крону дерева не більше ніж на 30 відсотків її довжини, і за кожне надмірно обрізане дерево накладається штраф.
Громадськість має право брати участь у перевірці законності та правильності обрізання зелених насаджень у межах населених пунктів.
У наступному блоці проф. В. Шеремета представив екологічні синодальні постанови 84-ї сесії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ. Далі очільник Екобюро задав основні напрямки Великопісної екологічної ініціативи, акцентуючи на трьох вимірах екослужіння: керигмі, молитві, дияконії та використовуючи доступний інструментарій. «Нашим основним знаряддям для сприяння екологічному наверненню є енцикліка «Laudato Si», в якій Папа Франциск дає чітко зрозуміти, що якщо ти християнин, то маєш це свідчити також і у ставленні до нашого спільного дому – всього Божого створіння», – зазначив п. Володимир.
Завершилася зустріч спільною молитвою.
Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»