«Пізнай, зрозумій, збережи»: в Івано-Франківську відкрили виставку відомого художника Модеста Сосенка
Середа, 12 травня 2021, 11:41 11 травня 2021 року в краєзнавчому музеї Івано-Франківська відбулося урочисте відкриття виставки, присвяченої видатному художнику Модестові Сосенку.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- В Івано-Франківську вже 10 років безперервно моляться перед пологовим будинком за збереження життя і припинення абортів
- Від гармонії з природою до гармонії з собою – зустріч з авторкою екоказки «Арчі»
- Мальтійці просять допомогти їм підготувати великодні кошики для потребуючих дітей
Виставку прикарпатського митця «Модест Сосенко. Франківськ» розмістили в Краєзнавчому музеї Івано-Франківська. Перед цим мешканці міста та духовенство пронесли вулицями міста під музичний супровід гурту «Пенсія» ескізи робіт, виконані на десятиметрових полотнах.
Участь у відкритті взяв також архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин. Митрополит висловив щиру подяку всім організаторам, які відродили пам'ять про визначну мистецьку постать, адже Модест Сосенко походив з Прикарпаття, а його мистецькими творами прикрашені численні храми Івано-Франківщини. В оригіналі зберігся іконостас архикатедрального собору Воскресіння Христового, частину ікон на якому написав Сосенко.
«Змалку кожен із нас отримав відбиток Бога – талант, який Господь закладає в кожному з нас. Наш край вельми обдарований великим мистецтвом. Ще здавна іконописців називали богомазами, бо їм єдиним було дозволено малювати самого Бога. Завдяки таким виставкам зберігаємо в пам’яті видатних людей, які служили Богу і людям своїм талантом, вмінням і дарами», – наголосив митрополит Володимир Війтишин.
«Мистецтво, якому я бажав і став служити» – девіз митця. Організатори проєкту та авторка книг про творчість Модеста Сосенка розповіли, чому обрали для досліджень постать цього художника.
«Хотілося акцентувати увагу саме на монументальному мистецтві Сосенка, його розписах. У ХХ столітті були відомі прецеденти свідомого знищення об’єктів культурної спадщини. Тому виставки мають просвітницьке значення, треба навчитися берегти такі речі. Звідси й назва нашого проєкту – «Пізнай, зрозумій, збережи», – діляться творчим задумом організатори.
На виставці усі охочі зможуть побачити оцифровані твори Сосенка та його речі, привезені з Львівського музею Андрея Шептицького. Як стверджують організатори, виставка триватиме до серпня.
Департамент інформації УГКЦ за матеріалами http://ugcc.if.ua
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»