Підсумковий міжконфесійний семінар для капеланів в’язничного служіння
Понеділок, 27 жовтня 2008, 10:51 20-23 жовтня 2008 року у місті Красилів Хмельницької області (Центр Євангелізації Братів Капуцинів) було проведено підсумковий міжконфесійний семінар для капеланів традиційних...
20-23 жовтня 2008 року у місті Красилів Хмельницької області (Центр Євангелізації Братів Капуцинів) було проведено підсумковий міжконфесійний семінар для капеланів традиційних та протестантських церков України. Ціллю серії заходів такого роду є фаховий вишкіл та обмін досвідом осіб, які несуть своє християнське служіння по тюрмах, з урахуванням специфіки установ кримінально-виконавчої системи України. Всеукраїнські міжконфесійні семінари проводилися за домовленістю Української Міжконфесійної Християнської Місії "Духовна та благодійна опіка у місцях в’язничного служіння" та Державного департаменту України з виконання покарань. Учасники семінарів пройшли курс лекцій (72 навчальні години в трьох заїздах), які читали викладачі Білоцерківського училища підвищення кваліфікації персоналу кримінально-виконавчої системи України. На завершення підсумкового семінару викладачі училища провели екзамен, за результатами якого будуть вручені свідоцтва та сертифікати для капеланів, офіційне вручення яких планується на початок листопада цього року у м. Києві.
"Отримавши відповідний документ, капелани матимуть дозвіл на проведення служіння у місцях позбавлення волі, що важливіше, зможуть фахово допомагати засудженим на зразок європейських демократичних країн", – зазначив у інтерв’ю о. Григорій Драус.
Кожний регіон України був представлений особами, які несуть Слово Боже до ув’язнених, служать для їх покаяння і навернення. Українська Греко-Католицька Церква була представлена найбільшою делегацією капеланів на цьому вишколі. Від Коломийсько-Чернівецької єпархії на семінарі були присутні капелани: о. Олекса Куйбіда, о Роман Заморський та о. Василь Перцович. Нещодавно Преосвященний Владика Миколай (Сімкайло), Єпарх Коломийсько-Чернівецький, відвідавши і благословивши один із семінарів, який проходив у межах єпархії, наголошував: „Капелани, які працюють із засудженими, мають чітко дотримуватися інструкції по поводженню із такими людьми, повинні знати закони, а отже є необхідність у навчанні. Місія тюремного служіння повинна дійсно нас кристалізувати та заохочувати до активної праці. Ісповідник віри Владика Павло Василик відбуваючи 13 років у тюрмах за Божі переконання у своєму житті, що також вважалося злочином за часів атеїстичного режиму, привертав на Господню дорогу засуджених людей і мав велику повагу серед них. Його Божі переконання слугували стимулом до виправлення і щирого навернення в’язнів, які вчинили справді злочин. Виправлення засудженого вимагає консолідованої роботи і якраз віра у Бога якнайкраще відкриває перспективу здорового входження у суспільство із виправних колоній".
Протягом семінарських занять проводилися екуменічні молитви під керівництвом о. Григорія Драуса, голови Правління Місії. Так само на семінарах було відзначено потребу духовної підтримки працівників КВС, які виконують доволі тяжку, часто не належно оцінену працю-службу.
о. В.Перцович, прес-секретар
Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ
Додаток: Початком для складання програми навчання капеланів тюремного служіння був перший в історії Церкви й Української Держави семінар в’язничних капеланів УГКЦ «Душпастирська опіка у пенітенціарних закладах України», що проходив у листопаді минулого року на базі Білоцерківського училища професійної підготовки працівників кримінально-виконавчої системи (КВС) Держдепартаменту України з питань виконання покарань. З благословення голови Відділу УГКЦ для душпастирства у силових структурах України Преосвященного Владики Михаїла (Колтуна), цей навчальний захід став початком програми здобуття належного рівню компетентності, якого вимагає Держдепартамент від душпастирів, що постійно служать у колоніях і тюрмах.
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»