Під час Екуменічного соціального тижня говорили про освіту нового покоління
П'ятниця, 02 жовтня 2015, 10:52 1 жовтня відбувся круглий стіл на тему «Освіта нового покоління: християнські цінності і європейські стандарти» у головному корпусі Національного університету «Львівська політехніка» . Захід завершив другий день суспільного форуму.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами зустрівся з єпископами УГКЦ
- Капелани УГКЦ на Львівщині і Тернопільщині відвідали засуджених, освятивши для них вербові галузки
- У Львові за участю папського посланця за Україну молилися представники різних Церков і релігій
У заході взяли участь відомі українські науковці та експерти в релігійних, соціальних й культурних питаннях серед яких: о. д-р Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій Українського католицького університету, Мирослав Маринович, проректор із призначення та місії Українського католицького університету, Олександр Доброєр, директор Європейського інституту соціальних комунікацій, о. Сергій Дмитрієв, заступних голови Синодального відділу соціального служіння та благодійності УПЦ (КП) та ін.
Освіта якої потребуємо сьогодні — на це питання намагався дати відповідь Олександр Доброєр, директор Європейського інституту соціальних комунікацій. Він зауважив, що перед українським суспільством постала необхідність співпраці освіти та розвитку екуменізму: «Європейські цінності вимагають співпраці в межах освіти. Якщо ми будемо насправді переживати своє священство в загальному християнському священстві, жити своїми цінностями, тоді ми будемо привабливі для світу, і це буде відбиватися на різних рівнях, в тому числі і на рівні освіти».
Олександр Доброєр вказав на ситуацію в освіті, яка є сьогодні: “В наслідку ми маємо, що 48 % випускників українських вузів не працюють за спеціальністю, більш того, дві третини з них жодного дня не працювали за тією спеціальністю, яку вони отримали в рамках ВНЗ. І у зв’язку з цим, перше, що відбувається з нашими вузами – у нас більше покладаються на отримання знань, а не компетенції. На Заході натомість ми бачимо, що людей виховують на те, щоб мати компетенції, людські й професійні компетенції, – це видає консервативність нашого навчання.”
Отець д-р Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій Українського католицького університету нагадав про головні європейські цінності, і закликав «відкидати, те що нас роз’єднує, а сприймати те, що нас з’єднає». Ключову роль цьому відвів екуменчній науці. «Я думаю, що ми можемо екуменізмом звати науку християн, яка направлена до відновлення єдності Церкви. Екуменізм – то є справа Божа, справа духовна, отже – площина молитви. Екуменізм шукають ті, що шукають правди, богоіскателі, ті, що хочуть знайти шлях до об’єднання, до примирення, до прощення, до спільного доброго гарного співжиття».
Про інноваційність мислення і цивілізаційні шанси України говорив Мирослав Маринович, проректор із призначення та місії Українського католицького університету. Він наголосив на необхідності співпраці в межах освіти та важливості впровадження європейських освітніх стандартів.
Завершив конференцію о. Сергій Дмитрієв, заступник голови Синодального відділу соціального служіння та благодійності УПЦ (КП). Отець Сергій розповів про власний досвід соціального служіння, а також про сучасний статус освіти в релігійній сфері: «Сьогодні Церква намагається крокувати в ногу з часом. Наукова спільнота, абітурієнти та студенти, перш за все, – це величезний потенціал для її розвитку, яка має нести просвіту для всього суспільства. Тому неправильно ставити штучну межу між світською та духовною освітами». Священик наголосив, що Церква може стати платформою для обміну досвідом та знанням, що породить нові ідеї та проекти для майбутнього втілення.
Олеся Барчук
менеджер зі зв`язків з громадськістю
Інституту Екуменічних Студій УКУ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»