П’ятдесятниця в місцях неволі
Середа, 15 червня 2011, 14:39 На свято П'ятдесятниці, 12 червня, священик Костянтин Пантелей разом із капеланом Євгеном Затіркою, священиком Української Православної Церкви (Київського Патріархату), відслужили Молебень у каплиці Йова Багатостраждального, привітавши із святом господарську обслугу слідчого ізолятора. Потім о. Костянтин відвідав арештантів, які знаходяться в лікарні Лук’янівського СІЗО, а у день Святого Духа – засуджених у лічниці Бучанської ВК № 85.
На свято П'ятдесятниці, 12 червня, священик Костянтин Пантелей разом із капеланом Євгеном Затіркою, священиком Української Православної Церкви (Київського Патріархату), відслужили Молебень у каплиці Йова Багатостраждального, привітавши із святом господарську обслугу слідчого ізолятора. Потім о. Костянтин відвідав арештантів, які знаходяться в лікарні Лук’янівського СІЗО, а у день Святого Духа – засуджених у лічниці Бучанської ВК № 85.
14 червня настоятель храму Святого Миколая Чудотворця на Аскольдовій могилі о. Ігор Онишкевич разом з волонтерами пенітенціарного душпастирства Орестою Цибрівською та Юлею Щербій відвідав жінок Київської слідчої установи, що на Лук’янівці. Завдяки сприянню Карітас-Київ (директор о. Роман Сиротич) та доброчинців громади Святого Миколая жінкам були передані Біблії, предмети особистої гігієни та солодощі. Окрім того, з нагоди відзначення 150-ліття перевезення останків Тараса Шевченка до Канева громада посприяла, щоб на кожну камеру було подаровано по примірнику останнього перевидання "Кобзаря".
«Відчувати себе членом Церкви потрібно незалежно від обставин. Молитва - найдієвіший спосіб для в'язня. Але найглибше переживання своєї належності до люду Божого в умовах ізоляції можна пережити тільки через відвідини, які відрізняють святкові дні від несвяткових. Адже за тими мурами всі дні подібні та буденні», - ділиться о. Ігор.
«Християнська духовність плекається також і в неволі. Вона не боїться глузування та кпинів сусідів по камері чи по койці у бараку. Колись вона заіскрилася у серці через добре слово чи вчинок іншого співв'язня, через прочитану молитву, через Боже Слово, - говорить о. Костянтин. - Відвідувати в'язниці потрібно особливо у святкові дні. Адже людям за мурами так бракує сім'ї, в колі якої колись вони колись проводили свята».
«Я ще раз побачила, як впливає проповідь на в’язнів у камері в день свята. У пам'яті залишилися і радісний трепет, і блиск надії, і глибина побожності. Ті самі почуття, хоча зовсім інакше, переживала я сама. Зовсім інакше, проте ті самі якості проявляли пенітенціарні службовці», - ділиться Юлія Щербій.
Центр волонтерської співпраці Київської архиєпархії УГКЦ
Довідка: В Україні протягом одного року понад 1 млн громадян входять до кола відповідальності Кримінально-виконавчої системи України. Понад півмільйона проходять через брами слідчих установ. Понад 60 тис. отримують вирок – «ЗА ҐРАТИ!». Ще 60 - 80 тис. відпускають. Багато хто продовжує марафон слідства, судових засідань та апеляцій. Численні люди доходять до крайнього відчаю. Покарання - міра гніву, яка відповідає характеру злочину та його небезпеки для суспільства. Часом цей гнів - єдиний спосіб обмежити поширення зла. Чому все-таки прояв та наслідки цього гніву іноді перевищують скоєне зло, помножуючи відчуження та ненависть поміж людьми? Чому справедливе воздаяння за зло може переростати у справжню несправедливість. Ми з вами маємо знайти на це відповідь. Адже вона стосується не лише долі покараних за зло. Вона безпосередньо зачіпає життєву позицію кожного з нас. А ще християни мають багато потрудитися, щоб змінювалася система юстиції та тюремна дійсність. Бо багато наших співгромадян могли б уникнути лихої долі.
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»