Пустіть Меланку до хати 2010
П'ятниця, 15 січня 2010, 22:29 Понад 800 осіб прийшло на святкування Старого Нового Року до Палацу мистецтв у Львові 13-14 січня 2010 року. Організатори свята, а їх чимало: Молодіжна комісія Львівської архиєпархії УГКЦ, Центр студентського капеланства, Управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР, ТУСК «Обнова», СКУМ, ДоСхідСонця, Школа християнського аніматора.
Понад 800 осіб прийшло на святкування Старого Нового Року до Палацу мистецтв у Львові 13-14 січня 2010 року. Організатори свята, а їх чимало: Молодіжна комісія Львівської архиєпархії УГКЦ, Центр студентського капеланства, Управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР, ТУСК «Обнова», СКУМ, ДоСхідСонця, Школа християнського аніматора.
«Пустіть Меланку до хати» – закликає реклама афіша. Згідно задуму організаторів, особливість цього заходу полягає в тому, що одночасно проводилося два свята: одне для сімей, а друге для молоді!
Свято для сімей тривало чотири години з 18.00 до 22.00. Батьки разом з дітьми сиділи за святковими столами і спостерігали за дійством, яке підготовили учасники Школи християнського аніматора. Це: театралізовані вистави, прихід Василя та Меланки, Кози, вікторини, різноманітні забави, прихід казкових героїв і звичайно смачне частування. Не лише сім’ї брали участь у святі, до Палацу мистецтв прийшло близько 30 дітей-сиріт (з Бібрки та Журавно).
Молодіжні гуляння тривали через цілу ніч починаючи з 20.00 аж до 06.00 ранку після чого молодь пішком рушила до студентського храму Св. Олексія (Зарицького) де молилися Божественну Літургію.
До господарів в гості приходили колядники, які кожен у свій час вели святкову програму. А це: Обновлянський вертеп, гурт автентичного співу ДоСхідСонця, хор Радуниця, гурт Коралі (майстер клас танцю), Софія Федина та інші.
Бавились усі, адже репертуар був різний, від колядок та автентичного співу до сучасної української музики і танцю. Такої кількості християнської молоді на забаві з нагоди Василя та Меланки у Львові вже не було давно.
«У стосунку до молодої людини сьогодні спостерігається тенденція до занепаду святкування Різдвяних свят у звиклому форматі коляди з вертепом, засівання чи щедрування. Багато молоді – це ровесники становлення незалежності нашої держави, реально, не те що не бажають проводити свято по-різдвяному, а просто не знають як це правильно робити, адже доволі часто ми зводимо Різдво до звичайного застілля в якому підростаюче покоління, отримуючи стереотип святкування, не відчуває і не бачить сенсу продовження істинних традицій. Засиділись ми з вами за тими столами, пора з-за столу ставати і справжнє свято української родини людям показати!», – наголошували організатори свята.
Тарас ГРЕМ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»